У Львові пройшло скорботне віче на місці нацистського контабору [відео]

  Для львів’ян восьме травня – день жалоби. Про це вони заявили на скорботному віче біля пам’ятного хреста на території меморіального комплексу "Цитадель".

  У роки Другої світової війни в концтаборі для військовополонених - зокрема і на Цитаделі - сто сорок тисяч людей були розстріляні або померли від катувань чи штучного голоду. Родичі закатованих на цьому місці згадують - в`язнів годували лише тирсовим хлібом та кавою з домішками тирси. Сьогодні, щоби вшанувати їхню пам`ять - прийшли близько сотні львів’ян. Численні масові поховання розташовані в межах площі усього концтабору. Тож учасники пам’ятного віче наголошують - вони не святкують, а вшановують полеглих молитвою.

  Петро Франко, голова Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих: "Я свідок цих подій, як тих невинних, нещасних військовополонених сюди, на Цитадель, супроводжували конвоїри німецької армії. Тому не може бути десь якогось дня перемоги. День скорботи".

  Катерина Дубовець, учасниця віче: "Напевне, кожне дерево тут плаче за тими людьми, які перейшли ше… Як розказали, шо ті люди їли листя, бо не було навіть листя на деревах, бо з`їли. Cум, смуток, а душа моя хворіє тим, бо я була на Сибіру".

  Попередній матеріал
  На Дніпропетровщині перепоховали останки 12 червоноармійців [відео]
  Наступний матеріал
  У Києві презентували книгу про загиблих у вигнанні в Німеччині українців
  Теги:
  Loading...