У Львові презентували кубок УЄФА [відео]

  У Львові презентували кубок УЄФА, який 2012 року вручать команді-переможцю футбольного чемпіонату. Трофей, який привезли зі Швейцарії, лише чотири години пробув у Львові, незабаром його покажуть у Києві та Запоріжжі.

  Легенда Львівських "Карпат" Ігор Кульчицький вперше бачить кубок УЄФА. Він згадує, як у 1969 році йому довелося тримати в руках інший кубок - Радянського Союзу. Тоді його команда стала чемпіоном СРСР.

  Ігор Кульчицький, ветеран футболу: "На другий рік, я рахую. Що команда України, капітан команди, збірної той кубок Європи підніме над головою, так як я піднімав кубок Союзу в 1969 році".

  Кубок УЄФА заснували у середині 50-х років минулого століття. Його створив французький ювелір Мішель Шобійон. У 2008 році перехідний трофей дещо переробили. Нова модель стала на 18 сантиметрів вищою та легшою - тепер кубок важить 7 кілограмів 600 грамів.

  Петро Чернишов, ініціатор турне Україною: "Это кубок, который сделан в мастерской серебрянных и золотых дел в Лондоне. В первый раз его разыграли на прошлом чемпионате, где Испания выиграла. Это новый кубок, старый не разыгрывают, соответственно, второй чемпионат, где его разыграют - будет Украина-Польша".

  Почесний трофей посилено охоронятимуть упродовж усього турне Україною. Попри те, що кубок застрахований, щоправда, на яку суму - організатори не зізнаються. У Львові охочі доторкнутися до призу найпрестижнішого європейського турніру вишикувалися у чергу. За кілька годин перебування кубка в обласному центрі, біля нього сфотографувалося більше сотні шанувальників футболу.

  Олександр Ваврищук, Євген Радіон, Львів, 5 канал

  Попередній матеріал
  У центрі Харкова демонтують монумент - символ УРСР
  Наступний матеріал
  Томенко: арешт Волги свідчить про боротьбу усередині влади
  Теги: