У Львові перепоховали провідника ОУН Льва Ребета [відео]

  У Львові на Личаківському кладовищі перепоховали провідного діяча ОУН Льва Ребета та його дружину Дарію. Український політик, науковець, публіцист, Лев Ребет у 15-річному віці став членом Української військової організації.

  Щойно у Львові оголосили про відновлення незалежної української держави - Лев Ребет став заступником Голови Українського Державного Правління. Від 1945-го з родиною мешкав у Мюнхені, де став головою закордонної Політради ОУН. Професор Українського Вільного Університету, Лев Ребет став автором багатьох наукових праць у галузі права, політології та соціології. У 1957 році його убив агент КДБ Сташинський, від руки якого два роки потому загинув Степан Бандера. Син Льва Ребета Андрій каже - пропозиція перепоховати батьків в Україні надійшла від пластунів.

  Андрій Ребет, син: "І тоді ми написали прохання до міської і обласної ради, щоби таке було здійснено, були деякі політичні перепони тут внутрі, що дехто не хотів, але то воно вийшло і ми то родина щасливі і свідомі того, що ми як родина не маємо права тримати їх в Мюнхені, як свою власність, бо воно є історія України і належить українському народові".

  Олесь Гуменюк, голова Крайового братства воїнів ОУН-УПА: "Керівники високих штибів повинні дійсно повертатися чи живі чи мертві на свої рідні споконвічні наші землі, це є нормально, не нормально те що умови в нас зараз такі, що бояться, тут повинен бути і Степан Бандера".

  Попередній матеріал
  У Римі презентували іранську стрічку зняту таємно від влади у Тегерані
  Наступний матеріал
  Дієґо Марадоні - 50
  Теги: