У Львові перепоховали громадських та воєнних діячів УНР

  Із військовими почестями сьогодні у Львові перепоховали громадських та воєнних діячів Української народної республіки. Їхній прах три місяці тому привезли із німецького Мюнхена. Тепер генерал-полковник Микола Капустянський, інженери Дмитро Андріївський і Осип Бойдуник та член Національної Ради в екзилі, голова УНР Яків Маковецький спочиватимуть на полі героїв Личаківського цвинтаря.

  Вісімдесятиоднорічний Павло Дорожинський добре знав усіх перепохованих. Він каже, що нарешті буде спокійний за побратимів, адже на українській землі є кому доглядати за могилами героїв. Пан Павло сподівається, дочекається того часу, коли на рідній землі перепоховають й інших відомих українців.

  Історики пояснюють, день перепоховання - у річницю Злуки - вибраний невипадково. Кожен із перезахоронених сьогодні, зробив чимало і для української державності, і для соборності на рідній землі.

  Онук перепохованого Якова Маковецького - львів"янин Ігор Маковецький сподівається, на повернення на батьківщину і культурного спадку українців в екзилі. Зокрема архіву свого діда - учасника державного відродження Карпатської України та голови Української національної ради у вигнанні.

  Ініціатива перевезення до України з-за кордону праху видатних діячів належить виключно родичам померлих. Фінансують такі перепоховання держава, громадські та політичні об`єднання, іноді й приватні особи.

  Олександр Ваврищук, Євген Радіон, Львів, 5 канал

  Попередній матеріал
  Польща потерпає через сильні снігопади
  Наступний матеріал
  TOYOTA відкликає з американського ринку 2.5 мільйони автомобілів
  Теги:
  Loading...