У Львові готують волонтерів для Євро-2012

  У Львові шукають волонтерів для обслуговування Євро-2012. Для чемпіонату місто має відібрати тисячу добровольців зі знанням іноземної мови та бажанням навчатися правилам волонтерському руху.

  Вони працюватимуть у фан-зонах, допомагатимуть медикам і правоохоронцям, надаватимуть вболівальникам інформаційну підтримку. Львів уже має 300 добровольців із минулих міських акцій - вони і стануть ядром волонтерської бригади для Євро 2012.

  Марія Чубата, координатор волонтерської служби: "Ви приїжджаєте в чуже місто, в Пекін, ви нічо не знаєте, ви не знайдете досконалої карти".

  Координатор волонтерського руху каже - на жодному великому заході без добровольців не обійтися. Оксана Грошова уже два роки допомагає місту проводити різноманітні акції. Сподівається, що пройде конкурс і стане волонтером міста-господаря чемпіонату. Оксана неодноразово допомагала на стадіонах, знає англійську мову і вчить французьку. Каже, її досвід стане у пригоді гостям Євро.

  Оксана Грошова, волонтер: "Ми працювали на футбольних матчах львівських "Карпат", допомагали уболівальникам знаходити їхнє місце, надавали інформацію, яка була їм необхідна, проводили до медпункту".

  Турист і футбольний фанат із Донецька Данило Швецов каже - українцеві зорієнтуватися у місті, яке прийматиме Євро, легше, аніж іноземцеві, але навіть йому деколи потрібна стороння допомога. Тож волонтери, на його думку, мають добре знати місто і вміти пояснити, де що розташовано.

  Данило Швецов, турист із Донецька: "Иностранцам будет посложнее. Главное, чтобы английский язык знали волонтеры, и чтобы могли помочь языковым моментам. Надо, чтобы стояли люди, к которым можно обратиться за информацией по поводу местонахождения гостинниц, стадиона - это основное".

  Набір волонтерів у Львові триватиме до кінця року, подати заявку на участь у конкурсі може кожен охочий. Усі добровольці поділятимуться на два типи - волонтери УЄФА і міста-господаря. Перші працюватимуть на стадіоні, робота других буде більш різноманітною. 

  Олег Засадний, директор департаменту Євро-2012 Львівської міської ради: "Волонтери приймаючого міста будуть працювати у всіх напрямках. Тобто, це і робота зі службами дотримання порядку, і робота з медичними працівниками, і робота в інформаційному центрі і у фан-зоні".

  У місті покладаються на активність львів`ян. Упевнені - відібрати 1000 людей буде нескладно. Єдина  прикрість - права на перегляд футбольних матчів волонтерська місія не передбачає.

  Олександр Ваврищук, Євген Радіон, Львів, 5 канал. 

  Попередній матеріал
  Вибухи на ядерних об`єктах у Франції - 1 загиблий
  Наступний матеріал
  "Шахтар" втримує лідерство на чемпіонаті команд Прем`єр-ліги
  Теги: