У Луцьку запровадили обов`язкову реєстрацію собак [відео]

  Обов`язкову реєстрацію собак та щомісячну оплату за них запровадили у Луцьку. Відповідне рішення ухвалили депутати міської ради. Тариф "За утримання тварин" впишуть у квитанції за квартиру - це додаткові від 2 до 6 гривень.

  Оксана Яромчук придбала пікінеса три роки тому. Одразу його зареєструвала у ЖЕКу, хоча ця норма тоді ще не була обов`язковою. Власниця песика каже, до цього кроку поставилася відповідально. Утім, не розуміє чому людей примушують це робити. 

  Оксана Яромчук, власниця собаки: "В тому випадку, якщо це буде необовязково, а по моїй волі,  коли це вимушено, воно трішки пригнічує".

  Ініціювали постанову про оплату за собак місцеві громадські активісти - щоби дисциплінувати господарів  тварин. Мовляв, тоді вони відповідальніше ставитимуться до домашніх улюбленців. А якщо і виженуть на вулицю - власника пса знАйдуть і змусять оплачувати утримання чотирилапого у притулку. Місцеві депутати таку пропозицію підтримали. Переписати домашніх тварин - зобов"язали ЖЕКи.  

  Дана Новарчук, голова громадської організації "Волинське товариство захисту тварин": "ЖЕКи повинні спочатку написати оголошення по підїздам про те, що повинна обовязково бути реєстрація, згідно закону України про захист тварин від жорстокого походження".

  ЖЕКи - ініцативу підтримали. І вже готові братися за створення електронної зоо-бази. 

  Олександр Закревський, директор Луцького ЖКП №3: "То не є проблема. Є в нас майстри тих дільниць, є майстри поточного ремонту, є прибиральниці сходових кліток. Це все можна організувати і не буде проблем. Люди, які миють сходові клітки, вони ж бачать де є які тварини, в яких квартирах. Так що це не проблема".

  За відмову ставити чотирилапого на облік - з власників стягуватимуть штраф - втричі більший, аніж сама реєстрація. Частину отриманих коштів - віддадуть притулку, який нині - утримують переважно доброчинці. 

  Леся Валерієва,  Юрій Фетисов, Луцьк, 5 канал

  Попередній матеріал
  34 громадянина України не змогли вилетіти зі Стокгольму на батьківщину
  Наступний матеріал
  Черновецький пішов у відставку, його обов`язки виконуватиме Герега
  Теги: