volynnews.com

У Луцьку відсьогодні курсує перша в Україні електромаршрутка з 3G Wi-Fi у салоні

У Луцьку вперше в Україні випустили на маршрут повністю електричний автобус.

Проїзд в електроавтобусі коштує 1,5 грн. Про це повідомляє місцеве видання "Волинські новини". Над реалізацією проекту його організатори працювали близько року. Для живлення електродвигуна автобуса використовуються ферум-літієві батареї, ресурс яких становить близько 10 років. На повному заряді автобус може проїхати у міському циклі до 250 км. Для того, аби повністю відновити заряд батареї, знадобиться вісім годин, якщо заряджати їх від мережі 220 вт, або ж п'ять годин, якщо від мережі в 360 вт.

Водій автобуса каже, що в керуванні електромаршрутка суттєво легша за звичайний автобус. Адже замість ручної коробки передач, встановили тут варіатор (щось, на кшталт автоматичної КПП). В автобусі лише дві педалі: газ та гальма, що суттєво спрощує керування в міському циклі.

У салоні встановлена система автоматичного оповіщення про зупинки громадського транспорту, а також екран, на якому транслюватимуть новини, погоду тощо. Окрім того, в автобусі працює безпровідна мережа 3G Wi-Fi.

Що стосується вартості проекту, його розробники не називають конкретних цифр. Лише зазначають, що вартість перетворення звичайної маршрутки в електроавтобус вартує вдвічі менше, ніж вартість одного нового тролейбуса. 

Нагадаємо, 28 сепня новий світовий рекорд встановив електромобіль Tesla S, який проїхав 730 км на одному заряді.

Попередній матеріал
До 21 листопада по всій Україні має завершитися перейменування об'єктів топоніміки з радянськими назвами - Короленко
Наступний матеріал
Українських громадян серед загиблих у Мецці немає - муфтій
Теги:
Loading...