volynnews.com

У Луцьку відсьогодні курсує перша в Україні електромаршрутка з 3G Wi-Fi у салоні

У Луцьку вперше в Україні випустили на маршрут повністю електричний автобус.

Проїзд в електроавтобусі коштує 1,5 грн. Про це повідомляє місцеве видання "Волинські новини". Над реалізацією проекту його організатори працювали близько року. Для живлення електродвигуна автобуса використовуються ферум-літієві батареї, ресурс яких становить близько 10 років. На повному заряді автобус може проїхати у міському циклі до 250 км. Для того, аби повністю відновити заряд батареї, знадобиться вісім годин, якщо заряджати їх від мережі 220 вт, або ж п'ять годин, якщо від мережі в 360 вт.

Водій автобуса каже, що в керуванні електромаршрутка суттєво легша за звичайний автобус. Адже замість ручної коробки передач, встановили тут варіатор (щось, на кшталт автоматичної КПП). В автобусі лише дві педалі: газ та гальма, що суттєво спрощує керування в міському циклі.

У салоні встановлена система автоматичного оповіщення про зупинки громадського транспорту, а також екран, на якому транслюватимуть новини, погоду тощо. Окрім того, в автобусі працює безпровідна мережа 3G Wi-Fi.

Що стосується вартості проекту, його розробники не називають конкретних цифр. Лише зазначають, що вартість перетворення звичайної маршрутки в електроавтобус вартує вдвічі менше, ніж вартість одного нового тролейбуса. 

Нагадаємо, 28 сепня новий світовий рекорд встановив електромобіль Tesla S, який проїхав 730 км на одному заряді.

/
/
/
/

Попередній матеріал
До 21 листопада по всій Україні має завершитися перейменування об'єктів топоніміки з радянськими назвами - Короленко
Наступний матеріал
Українських громадян серед загиблих у Мецці немає - муфтій