У Луцьку презентували буквар ромів (РЕПОРТАЖ)

  Українські роми тепер мають свій буквар. Сьогодні його презентували у Луцьку. Освітяни кажуть – книжка ця необхідна. Адже майже 90% ромів не знають рімної мови, небагато й тих, хто проходить повний шкільний курс.
  На презентації автор книги Сергій Григориченко не стримує почуттів. Про створення букварика мріяв давно, а написав за кілька місяців. Допомагала дружина Тетяна – разом ночами не спали.

  Тетяна Логвинюк, співавтор букваря для ромів: "Ми дуже рідко розмовляємо, бо я мало знаю ромську. Але саме за період написання цієї книжки, дуже багато слів взнала і діти. Бо ми до ночі сиділи, повторювали, вишукували різну літературу, зідзвонювалися".

  На Волині роми до 10 років рідною мовою майже не розмовляють. Небагато серед них і письменних. Два роки тому в одній із Луцьких шкіл відкрили клас для дітей-ромів. Але пізніше довелося його розформувати – через погану відвідуваність. Сергій і Тетяна впевнені – їхні доньки вмітимуть читати. Для них вони і писали букваря. 

  Сергій Григориченко, автор букваря для ромів: "Дуже цікавляться. Саша уже вміє читати, Даша ще вчиться. Саша з цікавістю хоче прочитати всі слова. І я показував сторінки ромським дітям і дорослим . Навіть дорослі дуже цікавляться".

  "Стежиною мудрості" – так перекладається з ромської назва абетки. Тут не лише алфавіт. Є вірші, казки – ромською та українською, елементарна інформація про навколишній світ. У кінці гімн ромів та прапор. Допомогла у видавництві облдержадміністрація. Виділила 8 тисяч гривень.

  Поки що надруковано два примірники ромського букваря. Після Нового року обіцяють видати вже тисячу книжок. Продавати не будуть. Роздадуть біліотекам.

  Олександра Фетисова, Віталій Гаврилець, Луцьк, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.27Мб)
  Попередній матеріал
  У Кім Чен Іра був інсульт
  Наступний матеріал
  У БЮТі обіцяють врахувати всі антикризові ініціативи Партії регіонів
  Теги:
  Loading...