У Києво-Могилянській академії відбулась посвята в студенти

  Києво-Могилянського братства стало більше - Академія, за звичаєм, висвятила у спудеї близько тисячі першокурсників. Традиційно, на подвір’ї Могилянки підняли державний стяг та виконали гімн України і самої Академії. Потому - студенти урочисто присягнули на вірність своєму народу та студентському братству.

  Свято у Києво-Могилянській академії. Традиційно - у переддень початку навчального року - студенти-новачки готуються до посвяти.

  Студент-новачок: "Тут є така давня традиція - одягати національний одяг - це вишиванку. Я вважаю, що на сьогоднішній день - це дуже круто".

  Студент-новачок: "Вивчив ... і співав його разом з усіма. Звісно, вивчив гімн на пам’ять і повторював його декілька разів".

  Спершу на головну площу містечка урочисто - академічною процесією - виходять могилянські науковці. Потому - ступають понад тисяча новобранців. Студенти-першокурсники та майбутні магістри - співають державний гімн і присягають на вірність народу та студентському братству.

  Студенти (читають присягу): "Клянусь пронести через усе життя святу любов до рідної землі, дух запорозького лицарства, ідеали демократії та гуманізму".

  І ось - вони вже спудеї. У вишиванках та з європрапорцями заслуховуються вітаннями та настановами професури й політиків.

  Юрій Луценко, громадський діяч: "Хотів би поздоровити вас з тим, що ви вступаєте в славні лави Києво-Могилянської академії. Коли Україна може увійти, а вірніше - повернутися у свій європейський дім".

  Сергій Квіт, президент НаУКМА: "Університет може навчити вчитися далі протягом всього життя. Але щоб закінчити наш університет - також треба пам’ятати про оцінки, інакше можна не одержати диплом".

  Щоби так і було - студенти прохають чотирилапу Альму. Традиційний символ Могилянки - черепаха, яку подарували одні з перших випускників - здіймає чималий фурор.

  Оксана Ворон, студентка НаУКМА: "Ми виносимо черепашку, щоб кожен міг з нею привітатися і, доторкнувшись, загадати бажання. І вважається, що таке бажання обов’язково збудеться".

  Студентка НаУКМА: "Я загадала щоб мене посилили в гуртожиток і щоб я закінчила магістратуру, і все було добре".

  Студентка НаУКМА: "Щоб дуже гарно здала сесію і вступила до магістратури".

  Щойно урочистості закінчилися - розпочалася злива. Та свята молоді не зіпсувала.

  Студенти НаУКМА: "Дощ - це, як би, посвята, що нас реально посвятили і дуже таке відчуття... Могилянка - це ж така легенда, історія, дуже класно".

  Студенти НаУКМА: "Перед ЗНО сиділа, трусилася - дібрати ті бали, щоб взяли в Могилянку. Читаєш в книжках з історії, думаєш - от Сковорода був, вчився. І я тепер буду, як Сковорода - також вчитися в історичному, дійсно, місці".

  Ксенія Дворнікова, Андрій Верстюк, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Сайт Януковича опублікував привітання з Днем знань
  Наступний матеріал
  Львівська молодь провела літо традиційною подушковою баталією
  Теги: