segodnya.ua

У Києві знайшли частину палацу князя Володимира

Фундамент палацу є найдавнішою кам'яною спорудою періоду Київської Русі у Східній Європі, яку можна побачити, зазначив науковець

У столиці в ході ремонту сходів біля Десятинної церкви, що на розі вулиці Володимирської та Андріївського узвозу, розкопали частину палацу князя Володимира періоду Київської Русі. Археологи вже назвали знахідку сенсацією, передає "Сегодня".

"Будівельники зняли підпірну стінку, щоб її укріпити, була знайдена і відкрита частина фундаменту південного палацу, побудованого наприкінці Х століття! Він споруджувався одночасно з Десятинною церквою за князя Володимира", – розповів науковий співробітник Інституту археології НАН України Віталій Козюба.

За його словами, будівля, найімовірніше, була двоярусною і збудована з каменю. Для чого її використовували, точних даних немає, але ймовірно для прийняття гостей і проведення урочистих прийомів високого рівня, тому є велика вірогідність, що там неодноразово бував і князь Володимир.

Науковець також зазначив, що фундамент палацу є найдавнішою кам'яною спорудою періоду Київської Русі у Східній Європі, яку можна побачити. (Як відомо, фундамент Десятинної церкви засипаний, а територію торік облагородили.)

Загальна площа палацу була близько 500 кв. м (довжина стін - 40 на 6 м), але збереглося лише 7 м, з них відкрито для огляду 5 м. Глибина фундаменту – близько метра. Зараз вирішується питання щодо можливості музеєфікувати фундамент.

"Фахівці музею історії Десятинної церкви вже розробили концепцію музеєфікації, але ще потрібні експертні висновки від археологів та інших фахівців, а після отримання проектної документації від замовника потрібно ще визначити, у кого на балансі буде цей об'єкт. А поки питання ще не вирішилося, фундаменти потрібно вберегти від руйнування", – зазначили в КМДА.

segodnya.ua

Нагадаємо, у вересні на Поштовій площі виявили нові археологічні знахідки XVII століття. Раніше, взимку 2015 року під час будівництва на Поштовій площі виявили культурний шар глибиною 7-8 метрів, що відповідає приблизно XI-XIII ст.

Попередній матеріал
Окупанти в Криму сподіваються на китайських туристів та інвесторів
Наступний матеріал
На Луганщині СБУ відвернула теракт у людному місці
Теги:
Loading...
На Дніпропетровщині археологи розкопали стародавнє святилище

На Дніпропетровщині археологи розкопали стародавнє святилище

У Києві поновлять археологічні розкопки на Поштовій площі

У Києві поновлять археологічні розкопки на Поштовій площі

Розкопки на Поштовій площі: що чекає на археологічні знахідки?

Розкопки на Поштовій площі: що чекає на археологічні знахідки?

Археологи на Поштовій площі  виявили залишки середньовічного Києва

Археологи на Поштовій площі виявили залишки середньовічного Києва