У Києві змагалися за право розмалювати багатоповерхівку [відео]

  Як виглядає Україна очима вуличних художників - незабаром побачать кияни на одній із багатоповерхівок у середмісті столиці. За право розмалювати житловий будинок на першому фестивалі графіті змагалися українські райтери.

  Пузатий козак із гантеллю у зубах, кит із татуюванням у вигляді мапи України, старовинний дуб, всередені якого оселилася могутня держава. Такою графітники бачать свою Батьківщину. Зобразити її сильною - тема усіх малюнків. 

  Олександр Міщенко, райтер: "Мы хотим показать, что Украина сильна народом. Столевары, те, которые собирают пшено, ученики. На заднем плане города, церковь, промышленность, река".

  Олег Савицький, райтер: "У нас зображений козак, який зав`язує вузла - український рушник - символ єдності і нашої сили". 

  Для усіх учасників умови однакові. Десять балончиків фарби - і жодним кольором більше. Улюблені власні тони - під забороною, жаліються конкурсанти.

  Ковтунович Андрій, райтер: "Є багато відтінків, які ми привезли з собою з розрахунком на те, що можна буде зробити твір мистецтва, а не якусь комічну картиночку".

  Є на змаганні й новачки. Вони не такі примхливі. 

  Навіть серед досвідчених графітників трапляються ті, які не засвоїли головного правила - самозахисту. Дехто працює із голим торсом і вдихає випари фарби. 

  Максим Самойлов, райтер: "Вообще знают ли они что-то о такой болезни как астма? Я просто забочусь о здоровье своём".

  Сім годин вуличним художникам дали на створення  образу України. Щоби встигнути, навіть обідають поряд зі своїми шедеврами. А зголоднілим глядачам дочекатися на результат не сила. Та й нанюхатися встигли.

  Судді фестивалю з арт-майданчика ні ногою.  Вдивляються, чия ідея гідна бути зображеною на п`ятиповерхівці у середмісті столиці. Адже мешканці обраного будинку довірилися їхньому смаку.

  Олексій, суддя: "Я вже бачу людей, які можуть себе показати на такому рівні. Тому що одне діло малювати на картонці, а інше діло мати дозвіл на оформлення фасаду в столиці України".

  Райтери за першість не змагаються. Зізнаються, для них головне - знайти нових шанувальників їхньої творчості. А перемогою готові поділитися з колегами.  

  Павло Кановенко, райтер: "А якщо ви переможете, багатоповерхівку самотужки подолаєте? Не, тогда я действительно попрошу мне помочь участников".

  Людмила Голоднік, Іван Довганик, 5 канал
   

  Попередній матеріал
  За смаження яєшні у парку слави затримали активістів ВО "Свобода"
  Наступний матеріал
  В Україні відзначають День флоту
  Теги: