У Києві зібрався Форум на захист української мови та державності [відео]

  Форум націонал-патріотичних організацій на захист української мови та державності зібрався у столичному Будинку письменників.

  Учасники засудили ухвалення так званого "мовного" закону авторства депутатів Колісніченка та Ківалова і вимагають його скасування. Звернулися також із листом до керівництва Верховної Ради з вимогою терміново розглянути законопроект народного депутата Сергія Головатого "Про функціонування української мови, як державної, та порядок застосування інших мов...", який, на їхню думку, не відповідає конституційним нормам. Також учасники форуму ухвалили звернення до українського народу - закликали виборців не голосувати за провладну партію, яка ініціювала "мовний" закон.

  Іван Заєць, народний депутат, НУ-НС: "Цей форум констатував, що режим Януковича веде мовну політику, яка може привести спочатку до "мовної" громадянської війни, а потім і до гарячої війни".

  Павло Мовчан, організатор форуму: "Уже навіть селищні ради споневажають Конституцію і приймають рішення - бо я маю на увазі у Закарпатті той прецидент, який стався, коли селищна рада вирішує конституційні питання - ну це ж абсурд, порушення всього відбувається".

  Філарет, Патріарх Київський і всієї Руси-України: "Церква повинна тут заявити, що вона за свій народ і за свою українську мову".

  Попередній матеріал
  В Іспанії стартує акція протесту "Захопи парламент"
  Наступний матеріал
  Мешканці села біля Бориспільської траси просять захисту від шуму [відео]
  Теги: