У Києві з`явився іконостас на честь українських новомучеників (РЕПОРТАЖ)

  Унікальний іконостас на честь українських новомучеників з`явився у Київській церкві Миколи Набережного. На ньому - образи праведників, замучених за віру комуністичним режимом. На виготовлення іконостасу знадобилося п`ять років. Основну його частину вирізали із буку та липи, доповнили англійським склом. Увінчали ж образи хрестом - із чистого кришталя.

  У центрі іконостасу - лики українських новомучеників. Архієреїв, єпископів, громадських діячів та навіть композиторів. Усіх тих, хто поклав своє життя на вівтар православної віри. Настоятель храму отець Стефан розповідає: ще у 1997 році на Соборі української автокефальної православної церкви  проголосили долучити до лику святих українських сповідників, убитих комуністами. Відтворити образи страдників удалося за допомогою чорно-білих світлин, які збереглися в архівах Канади і США. Художники трудилися над зображеннями - два роки. Кажуть: образи відомих святих відтворили б значно швидше.

  Петро Гончар, художник:  "Оскільки такі ікони можна скопіювати, вже до нас їх малювали, можна й навіть копію зробити. Це набагато легше, ніж витворить нову ікону, скомпанувать її, тим більше витворити подібність, бо це ж люди відомі".

  Найвизначніший образ іконостасу новомучеників - перший ієрарх, митрополит Софійського собору - Василь Липківський. Це його - за ствердження православ`я в Києві - розстріляли ще 1937 року. Винятковим є й образ самого Ісуса Христа. Його художники зобразили із терновим вінком на чолі. Щоби підкреслити, син Божий - найперший святий-мученик. 

  отець Стефан, настоятель храму Святого Миколи Набережного: "Хотілося втілити в іконостас загальний образ - за що страждали ці новомученики. Адже страждали вони і за православну віру, і за батьківщину - Україну. Задум мій був саме такий, щоб головна частина іконостасу - райскі ворота - зробити у вигляді нашої символіки державної, тобто тризуба. Як каже Господь - вузькі ті ворота, тернистий той шлях, що веде в царство небесное, тому ви можете в деталях райських воріт побачити і терен".

  Отець Стефан нарікає: на іконах удалося зобразити лише мізерну частину від тієї мільйонної кількості праведників, які померли за свої релігійні переконання. Утім, має надію невдовзі розписати стіни храму ликами й інших новомучеників, а також простих селян, які не відмовилися від своєї віри навіть перед загрозою смерті.

  Марія Коренюк, Влад Калінін, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.24Мб)

  Попередній матеріал
  Теракт в Іраку - 35 людей поранено
  Наступний матеріал
  Янукович: ПР ще ні з ким не домовилася за коаліцію
  Теги:
  Loading...