У Києві відкрили виставку фотографій віл-позитивних українців

  До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом у Києві відкрили виставку фотографій віл-позитивних українців. Роботи належать відомому американському митцю Бренту Стір-тону, якого публікують найавторитетніші світові видання. Загалом автор об`їздив 11 міст України і сфотографував вісім сотень людей, які найбільш вразливі до інфекції - безхатченки, повії, наркомани, в`язні, пацієнти психіатричних лікарень. Виставка триватиме до 17-го грудня. Там же можна анонімно зроби безкоштовний тест на ВІЛ.

  СНІД - без прихованих облич. На цьому фотоколажі - трагедія сотень українців. Один із них Руслан. Наркозалежний. 

  Руслан Рахманов: "На этой фотографии я изготавливаю наркотик. А на этой укололся и мне хорошо".

  Йому соромно дивитися на себе такого.

  Руслан Рахманов: "Это не красиво, это вообще. Вот смотрите, ванна какая страшная".  

  Дав себе сфотографувати з одною метою - щоб його фото хтось побачив, вчасно схаменувся і не пішов його шляхом. На цих світлинах чимало Русланових знайомих.

  Руслан Рахманов, наркозалежний: "Зовут его Влад. У него челюсти нет. Он хочет, чтобы люди видели и говорит, что моя цель в жизни, если хоть один человек, глядя на мое лицо, перестанет употреблять".

  Тоді ці фотографії будуть чогось варті. А це Сергій. Колишній наркоман. Тепер іншим допомагає виборсатися із наркотичного пекла. 

  Сергій Гончар, соціальний працівник: "Здесь на этой фотографии я помагаю бывшему наркоману. Из-за последствий  у него нарушена координация движений. Он не может передвигаться сам, ни застелить не может, ни розстелить".  

  Сирота Надя, яка мріє про сім`ю, школу і корову. Цій віл-позитивній дівчинці пощастило - її удочерили. А це Оля. Уже п`ятнадцять років працює повією на трасі Київ-Полтава. Безхатченки і пацієнти психіатричних лікарень. Люди, які впритул наблизилися до СНІДу або уже живуть з ним. 

  Брент Стіртон, автор фотографій: "Я фотографував цих людей і я хотів передати їхню людяність, їхні страждання і їхній відчай. Погляньте на них уважно і головне - зрозумійте їх і не засуджуйте. Бо ніхто не застрахований від такої біди".  

  Олена Пінчук, засновник фонду "Антиснід": "Это говорящие фотографии. Вот ты подходиш к ней и ты понимаеш, какая история стоит за этой фотографией".

  Іноді ці історії з щасливим кінцем. Як оця.

  Роман, соціальний працівник (показує фото): "Это молодая семья, это те люди, которые преодолели все эти трудности. И выглядять на все сто".

  Та це радше виняток. Інакше як фотошок - цю виставку не назвеш.  

  Дмитро Шерембей, громадський активіст: "Наступило время, когда надо показывать правду. В тот момент, когда мы согласны смотреть на вещи открытыми глазами, тогда мы их можем менять".

  Щодоби від СНІДу в Україні помирає футбольна команда.

  Ольга Петрів та Орест Пона, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Проти жорсткої економії та пенсійної реформи виступають профспілки Болгарії
  Наступний матеріал
  У Еквадорі влада евакуює мешканців з околиць вулкана Тунгу-Рауа
  Теги: