У Києві відкрили оновлений меморіал "Червоної стрічки"

  Напередодні Всесвітнього дня пам`яті людей, померлих від СНІДу, у столиці відкрили оновлений меморіал "Червоної стрічки". Нині Україна - європейський лідер за темпами інфікування ВІЛ. За неофіційними даними, кожен сотий українець є носієм вірусу. Щоби суспільство їх не цуралося, у державі стартувала акція "Знати - недостатньо, постарайся зрозуміти!".

  Покласти квіти до меморіалу "Червона стрічка" прийшов ВІЛ-позитивний Віталій Ткачук. Нещодавно через хворобу він втратив близьку людину. 

  Ще кілька днів тому для вшанування пам`яті померлих від СНІДу Віталію не було куди приходити. Меморіал прибрали. Ось так він виглядав рік тому. У стіні був вбудований лічильник, який фіксував кількість українців, уражених смертельним вірусом. Нині від пристрою і сліду не залишилося.

  Громадські діячі знайшли компроміс: меморіал "Червона стрічка" встановили поруч із церквою. Наступний крок: боротьба за кожне життя ВІЛ-інфікованого.

  Чиновники Міністерства охорони здоров\я виправдовуються: гроші витрачають усі, що надходять із держбюджету. Але на потреби ВІЛ-інфікованих виділяють недостатньо. 
   

  За статистикою МОЗ 160 тисяч українців живуть із ВІЛ. Цифру утричі більшу називають громадські діячі. Розпочати альтернативний підрахунок, вони планують у Всесвітній день боротьби зі СНІДом. До першого грудня біля меморіалу "Червона стрічка" знову обіцяють встановити ВІЛ-лічильник.

  Людмила Голоднік та Владислав Калінін, 5 канал

  Попередній матеріал
  Сутички у Таїланді: 8 загиблих (репортаж)
  Наступний матеріал
  Журнал Playboy вийшов у 3D
  Теги: