У Києві відбувся "Велонаїзд-2" (РЕПОРТАЖ)

  Перша важлива перемога київських велосипедистів. Прихильники екологічного транспорту домоглися підписання розпорядження про облаштування та розвиток велосипедних доріжок у столиці. Розповідають - не зупиняться на досягнутому та контролюватимуть виконання владою своїх зобов`язань.
  Здійснити Велонаїзд на Леоніда Черновецького охочих зібралося небагато - лише кілька десятків. Пояснюють - у будній день не всім вдалося вирватися з роботи. Проте ті, хто приїхали, налаштовані рішуче - дочекатися мера, який обіцяв підписати ключовий для велосипедистів документ - про облаштування спеціальних доріжок для людей на двох колесах.

  Не бачить потреби у спеціальних доріжках керівник прес-служби мерії Олександр Івахнюк. Спеціально до акції він перебрався у велосипедний костюм. Каже, сам велосипедист із 20-річним стажем, і за цей час жодного разу не потрапляв у аварію. Причиною ж нещасних випадків вважає необережність самих велосипедистів.

  Олександр Івахнюк, прес-секретар КМДА: "Я виконую правила дорожнього руху. Може, й вам взяти приклад, а ходити на акції протесту, це звичайно потрібно. Тільки треба вибирати, кого саме опротестовувати".

  Поспілкувавшись із пікетниками, чиновник одразу ж переодягається у звичайне вбрання. Велосипедисти ж, не дочекавшись обіцяного розпорядження про облаштування велосипедних доріжок, рушають на пошуки Леоніда Черновецького. І таки добиваються свого - мер підписує документ. Учасники акції не приховують радості, але обіцяють продовжувати боротьбу.

  Віктор Загреба, співорганізатор акції: "Далі ми контролюватимемо виконання цього розпорядження. Як тільки якесь комунальне підприємство або головне управління буде не виконувати строки, які закріплені у цьому розпорядженні наступна велосипедна акція буде під вікнами цього управління або підприємства".

  Це вже друга акція велосипедистів. Перший Велонаїзд відбувся минулого тижня під стінами Головного управління МВС. Причина пікетів - незахищеність українських велосипедистів на дорогах. Лише цього місяця у Києві наїхали на чотирьох велосипедистів - двоє з них загинули - унікальний перекладач Анатоль Перепадя та молодий музикант Олександр Башкірцев.

  Олена Угрин, Олексій Тищенко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.42Мб)
  Попередній матеріал
  Кравчук припускає, що в оточенні Ющенка є люди, які розвалюють коаліцію
  Наступний матеріал
  Без міжнародних спостерігачів відбуваються вибори президента Зімбабве
  Теги:
  Loading...