У Києві попрощалися 5 канал

У Києві попрощалися з Лесем Танюком

Із режисером, народним артистом, правозахисником, народним депутатом п'яти скликань та громадським діячем Лесем Танюком прощалися в Києві

Відомий митець і політик помер 18 березня на 78-му році життя. Провести в останню путь Леся Танюка прийшли сотні людей, його друзі, колеги, прихильники творчості. Вшанував пам'ять видатного діяча і президент України Петро Порошенко. Поховають Леся Танюка на Байковому кладовищі у столиці. 

"Це був один із лідерів шістдесятництва. Для нас людина легендарна. Цих людей, на жаль, стає все менше. Але це люди, яких неможливо буде ніколи викреслити з української історії - інтелектуальної, духовної, політичної", - зазначив міністр культури України В'ячеслав Кириленко.

"У величезній мірі ми завдячуємо Лесю Танюку за те, що ми маємо і прапор, і герб, за те, що була відстояна мова", - додав перший заступник голови Верховної ради України Андрій Парубій.

"Був видатною особистістю, який все, що міг, зробив для української культури, і як поет, і як перекладач, і як кінорежисер, режисер, який писав багато сценаріїв, багато перекладав", - наголосив письменник Іван Драч.

Лесь Танюк народився 1938 року на Київщині. Був професором Київського університету театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого. Перекладач, автор понад 600 публікацій, зокрема, 60 томів щоденників, які писав від січня 1956 року. Поставив понад 50 спектаклів. Лесь Танюк став одним із засновників Клубу творчої молоді - основного об'єднання шістдесятників. Стояв у витоків Народного руху України.

Попередній матеріал
Савченко у суді заспівала "Горіла шина, палала"
Наступний матеріал
Російський суд оголосив вирок Надії Савченко - 22 роки позбавлення волі
Теги:
Loading...

Помер український режисер і політик Лесь Танюк

У Києві відкрився Музей шістдесятництва

У Києві презентували документальний фільм про кіномитців-шістдесятників

Пам`ять поета-шістдесятника Василя Симоненка вшанували у Києві