У Криму завершуються масштабні військові навчання "Адекватне реагування-2011"

  У Криму завершується активна фаза наймасштабніших в Україні навчань "Адекватне реагування-2011". Останні пуски ракет сталися на полігоні Опук. Майже тисяча військовослужбовців усіх видів Збройних сил продемонстрували, як і чим захищатимуть кримське узбережжя.

  На полігоні - замасковані танки і важка артилерія. Ближче до узбережжя велике наметове містечко з їдальнями, шпиталем і пересувним кінотеатром. Облаштували тут і капличку з польовим храмом. Його настоятель, отець Димитрій, править тут уже 5 років.

  Отець Димитрій: "В этом храме военные причащаются, исповедываются, могут побеседовать со священником о каких-то своих внутренних проблемах. В море мы проводим крещение военных".

  Військові кажуть, таких масштабних навчань на полігоні Опук Україна не проводила з 1998 року. Цьогоріч тут зібрали усі види збройних сил, зокрема - авіацію, артилерію та флот.

  Дмитро Козаченко, командир берегової артилерійської групи: "Ми виконували вогневе ураження противника, як на морі, так і на суші. Ну, праця військових не легка, но ми со своєй задачей справились".

  Анатолій Кобзаренко, водій БТР десантно-штурмової роти: "Отбить атаку морского десанта врага, закрепиться на рубеже и потом провести контратаку. На все 100% все было очень хорошо. Все сформировано очень хорошо. Наша армия может показать, на что мы способны".

  Військові кажуть - до цих навчань готувалися впродовж року. Ще майже тиждень тренувалися безпосередньо на полігоні. Загалом, у військовій битві за кримський мис Опук взяли участь близько 1000 військовослужбовців, 45 одиниць бронетехніки, 18 артсистем, 7 літаків, 3 гелікоптери, корвет "Придніпров`я" і фрегат "Гетьман Сагайдачний".  

  Григорій Педченко, нач. Генштабу, командувач ЗС України: "Я повинен сказати, що саме солдати і офіцери, які діяли вон там, вони діяли чудово, а вот командування, яке діяло тут… Я ще подумаю, буде задовільна оцінка чи ні".

  Після Опуку на черзі тренування ще на 15 полігонах України. За підсумками цьогорічного "Адекватного реагування" командування вирішить, якою буде українська армія за 5 років.  

  Юлія Крючкова, Назар Кіндрачук, Крим, Опук, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Харківські чиновники підтримали Всесвітній день без автомобіля
  Наступний матеріал
  Папа Римський готується до виступу у Бундестагу
  Теги: