5.ua

У Криму в розпалі цвітіння хризантем [відео]

  Квітіння хризантем у розпалі в Криму. У Нікітському ботсаду відкрили ювілейний 60-ий осінній бал. Цього року на оглядини виставлені понад 280 сортів хризантем, з них 22 новинки. Щороку подію у парку відвідує до ста тисяч туристів. 

   Сорт «Ремос» один із новинок сезону. Кулеподібна квітка дуже духмяна, і саме вона у фаворі у любителів хризантем. Ще один селекційний витвір - «крістіан стевен». Його презентує авторка. Квітникарка запевняє, хризантема вже набирає прихильників, адже має неповторний колір.

  Зоя Андрюшенкова, млолодший науковий співробітник лабораторії дендрології та квітникарства НБС: «Гамма красок такая необычная и форма – простая ромашка. Цвіт очень оригинальный – желтый с кирпичным. Середка зеленого цвета».

  Цього року на виставці в Нікітському ботсаді представлено понад 280 сортів вітчизняної та іноземної селекції. Із них 18 новинок з дрібноквіткових сортів і 4 з крупноквіткових. У відвідувачів очі розбігаються.

  Перша відвідувачка: «Каждая хризантема неповторима, потому ее трудно выращивать, надо беречь. У не своя аура, своя енергетика».

  Друга відвідувачка: «Прекрасный запах. Запах у каждой хризантемы уникальный. Все просто великолепие это и каждый цветок неповторим».

  Третя відвідувачка: «Я не ожидала такой красоты что Бог создал такую природу для нас чтоб мы ею красовались и берегли. Да, все прекрасно в мире».

  За традицією в ботсаду наприкінці листопада обирають Королеву балу. Зазвичай її визначають самі відвідувачі. Цьогоріч ввели новацію - оголосять ще й «принцесу балу». Наступницю квіткової корони обиратимуть серед дрібноквіткових хризантем. Працівники саду кажуть, вже є фаворити. Цього року першість тримає жовтий колір.

  Людмила Улейська,  зав. лабораторією дендрології та квітникарства НБС: «В том году был «апельсиновый шар». Он тоже был практически золотисто-желтой окраски  и не исключено, что в этом году окраска будет повторена. И претенденты реальные на звание «королевы бала» это сорт «Наташа» и сорт «Золотой эльф».

  Бал хризантем у Нікітському ботсаді відбувається з 1953 року. Він став осіннім брендом півострова. Колекцію щорік відвідує понад 100 тис. туристів. Виставка хризантем у Нікітському ботсаді триватиме до кінця листопада.

  Юлія Крючкова, Назар Кіндрачук, Крим, «5 канал».

   

   

  Попередній матеріал
  Святкування 70-річниці з дня визволення Києва коштуватиме 7 млн гривень [відео]
  Наступний матеріал
  Призначення нового керівника Львівщини журналісти зустріли вигуками «Ганьба»