У Криму стартують військові навчання "Адекватне реагування-2011"

  У Криму стартують наймасштабніші цього року військові навчання "Адекватне реагування-2011". Першими почали готуватися екіпажі винищувачів тактичної авіації Збройних сил України. Під Севастополем вони відпрацьовували фігури вищого пілотажу та елементи повітряних боїв.

  До наймаштабніших цьогорічних навчань українських військових льотчиків готує Василь Нікіфоров.  На аеродромі  його називають людиною-легендою, адже чоловік віддав авіації 40 років свого життя, у небі провів понад 3 тисячі годин. Шістдесятитрирічний генерал-лейтенант каже - нарешті вітчизняна авіація почала літати. Цьогоріч держава і гроші на паливо знайшла, і техніку підновила.

  Василь Нікіфоров, 1 заст. командувача ВПС ЗС України: "В этом году очень много сделано. И МИГ-29, и Су-27 - новые, модернизированные. Мы идем по пути модернизации, вкладываем деньги. Это дешевле. И они могут еще до 2025 года у нас служить".

  36 льотних екіпажів з 5 регіонів України тренуються на Бельбеку. Під час навчань на полігоні Чауда в небо здіймуться майже 20 винищувачів. Кожна група отримає окреме завдання.

  Сергій Голубцов, заст. командира бригади тактичної авіації (Івано-Франківськ): "Вперше ставиться до особового складу нашій бригаді – це виконати пуск 4 ракет одночасно класу "повітря-повітря" по бомбам, але вже на малій висоті, у складі пари".

  Сергій Ялишев, заст. командира бригади тактичної авіації (Миргород): "Ми будемо знаходитися в зоні чергування і після старту літака-розвідника ми повинні будем візуально його виявити, виконати захоплення і знищення".

  Відпрацьовувати адекватне реагування українські військові будуть з 19 по 24 вересня поблизу Феодосії. Окрім авіації, у навчаннях братимуть участь усі складові Збройних сил. Плануються пуски зенитно-ракетних комплексів, стрільби артилерійських підрозділів та виконання навчально-бойових вправ кораблями українського флоту.

  Михайло Єжель, міністр оборони України: "Копійку треба сьогодні считати. Ми рахуємо, тому, як бачите, методом зборів проводимо ці заходи. Їх можна було б провести окремо в кожній бригаді, но такого успіху б не було".

  Загалом навчання обійдуться Україні у майже 100 млн. грн.

  Юлія Крючкова, Назар Кіндрачук, Крим, Севастополь, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Франкфурті офіційно відкрився міжнародний автосалон
  Наступний матеріал
  Закінчився 1-й тур групового етапу Ліги чемпіонів
  Теги: