У Криму попрощалися з членами екіпажу "Нафтогазу-67"

  День скорботи сьогодні у селищі Чорноморське. Там поховали рідних, які більше трох місяців тому загинули в катастрофі судна Нафтогаз 67. Український човен тоді зіткнувся з китайським вантажником в Південно-Китайському морі. Хто винен у трагедії - іноземний суд досі з"ясовує. Увесь цей час тіла українських моряків були за тисячі кілометрів від батьківщини. А коли цинкові гроби привезли додому - рідні одного з загиблих були шоковані: в тілі не вистачає органів...

  Велике поховання у невеличкому кримському селищі Чорноморське. Шестеро сімей попрощалися сьогодні зі своїми родичами-моряками, які затонули на судні "Нафтогаз 67" поблизу Гонконга. Ще шістьох родини ховали в інших регіонах України.

  Анатолій Присяжнюк, голова "Чорноморнафтогаз": "Мы хороним 12 человек. Еще 3 человек остается. Это Таран, это Киндюк, и это... третий. Они написали заявление, чтоб им выдали тела, отказались от ДНК, но время мы согласовываем захоронения".

  Таке відтермінування не випадкове. Учора, коли родини отримали тіла моряків, мати одного загиблого вирішила упевнитись, чи справді у труні її син. Але упевнилася вона в іншому - тілу бракує внутрішніх органів - двох нирок та селезінки. Ця заява шокувала усіх, тільки не кримську владу.

  Кор.: "Отсутствие органов - это чем можно объяснить?"

  Олег Стеблій, заступник міністра охорони здоров`я АРК: "Только тем, что органы берутся на судебно-медицинское исследование, на исследование на ДНК, работало 8 лабораторий, по-этому тут все объяснимо".

  Кор.: "Почему их не положили обратно?"

  Олег Стеблій, заступник міністра охорони здоров`я АРК: "Идут же материалы, это не просто взять, посмотреть, положить - лаборатория работает".

  Провести додаткову експертизу, - такою була перша вимога жінки. До неї приєдналися ще дві родини моряків. Від дослідження на ДНК в українській лабораторії кримська влада не відмовилась, але попередила - це може тривати два місяці.

  Наталя Киндюк, дружина загиблого: "Нет смысла делать повторную экспертизу. Все, что за эти дни, месяцы происходило, у меня такая абсолютная уверенность, ничего другого, никаких других документов мы так и не получим. Получили вот - да, гроб, без описания, свидетельства о смерти, без причины смерти..."

  Поховання останніх трьох моряків запланували на завтра. Згодом на цвинтарі Чорноморського на пам`ять про загиблих зведуть капличку. Там згадуватимуть 18-ох жертв трагедії, що сталася 22 березня у Південно-Китайському морі. Тоді український "Нафтогаз-67" у тумані зіштовхнувся із китайським вантажним судном "Яохай". Український буксир пішов під воду за лічені хвилини.

  Врятуватися вдалося шістьом українцям, які в цей момент були на палубі. Три тіла знайшли незабаром по трагедії, а от останні 15 загиблих донедавна вважалися зниклими безвісти. Їх знайшли 27 квітня після підйому "Нафтогаза-67". Розслідування причин аварії досі триває. Китайська поліція обвинувачує обидві сторони у створенні аварійної ситуації на морі. Хто ж винний у трагедії, суд Гонконга з`ясовуватиме 18 липня.

  Анастасія Хонякіна, 5 канал

  Попередній матеріал
  Спроба доправити Кернеса на допит до Києва провалилася
  Наступний матеріал
  У Гонконґу зіткнулися 2 пороми
  Теги:
  Loading...