ФСБ twitter.com

У Криму ФСБ обшукувала будинок активістки через підозру у зв'язках із "Правим сектором"

Співробітника російської прокуратури цікавила робота Центру і випуск газети "Кримський терен"

В окупованому Криму в Сімферополі відбувся обшук у будинку активістки Українського культурного центру Ольги Павленко. Про це повідомляє "Кримська правозахисна група".

Стали відомі подробиці обшуку у будинку активістки українського культурного центру в Криму Ольги Павленко... Обшук почався в 6:46. Проводили його співробітники ФСБ РФ за рішенням "Київського районного суду" Сімферополя". За даними правозахисників, у будинку разом з Ольгою знаходився її чоловік. 

Згодом журналіст Антон Наумлюк написав на своїй сторінці у Facebook, що ФСБ обшуки у активістки завершила: "Обшук у активістки Українського культурного центру закінчився. Була вилучена техніка, її саму затримувати не стали. Протокол про проведення обшуку Павленко підписувати відмовилася".

Сама жінка потім прокоментувала обшук: "Прийшли, як звичайно, в 6:30 ранку – нічого не змінюється. Стукали дуже сильно в двері, я запитала хто, мені сказали: «Відчиніть двері, це техслужби, ви заливаєте сусідів, вже всіх до третього поверху затопили. І я розумію, що техсллужби в кепках їхніх. В цей час вже якимось дивом був відключений телефон і ні до кого додзвонитися не було змоги. Єдине, вдалося оп WhatsUp зв’язатися з адвокатом… Після цього вони почали вибивати двері, бо я не відкривала… Як завжди з ними були два штатні свідка, поняті, документи мені свої не показали. Вони не заходили в квартиру без адвоката… Вилучили певні носії, телефон, подивились телефон чоловіка, зошити із щ=записами і щось копіювали з комп’ютера". 

Ольга Павленко каже, що у поставнові йшлося про те, що нібито група людей планувала теракти в Криму. 

Правозахисники нагадали, що у квітні 2018 року активістів Українського культурного центру в Криму Олену Попову і Ольгу Павленко викликав "на бесіду" старший помічник "прокурора" Сімферополя Олексій Пучков. Співробітника російської прокуратури цікавила робота Центру і випуск газети "Кримський терен". Активістки скористалися правом не давати свідчень проти себе і своїх близьких. Подібні бесіди силовики проводили з активістами центру і раніше.

Попередній матеріал
Недбальство чи провокація: мережа кав'ярень вибачилася за мапу України без Криму
Наступний матеріал
У Греції сталася пожежа на поромі, де перебувало понад тисячу осіб – відео