У Криму рятують звірів від спеки [відео]

  Тим часом Крим знову під пекучим сонцем. На півострові після нетривалих дощів друга хвиля спеки. Лікарі радять більше пити рідини, триматися тіні, чи й взагалі не виходити вдень на вулицю. Але найважче в спеку тваринам, зокрема мешканцям зоопарків, яких перевезли на півострів із прохолодних кліматичних зон. Як рятують звірів від перегріву бачила Юлія Крючкова.

  Вже кілька тижнів поспіль свій ранок пара тянь-шанських бурих ведмедів Маша та Мишко починають з прохолодного душу. Цим дорослим хижакам переносити спеку неймовірно тяжко, кажуть доглядальники. Бо вемдеді вже мають готуватися до зимування - нарощувати товстий шар жиру. Щоби врятувати клишоногих від перегріву, їм змінили раціон. 

  Алла Медведєва, зоотехнік: "В связи с летом, в связи с жарой это конечно, больше овощей и фруктов. Конечно, они в охлажденном, либо в замороженном виде, естественно, надо их охлаждать как-то".

  Через надмірну спеку на "літній" режим перевели й інших вихованців зоопарку. Мавп - годують лише охолодженими стравами та напоями. Працівники кажуть, примати залюбки в таку спеку їли б морозиво, але їх оберігають від ангіни.

  Сергій Рязанцев, завідувач зоопарку: "Опасны высокие температуры возможностью развития теплового удара. Особенно, у животных, у кот.подкожная жировая клетчатка хорошо развита. Они как бы варяться в собственной  шубе и наружная температура высокая, до 40 градусов, а на сонце так и більше 45 и им очень тяжело".

  Велика кількість води, заморожені фрукти та овочі - єдине, що рятує тварин від перегріву. Синоптики ж заспокоюють, знемагати від спеки залишилося не довго. Температурний максимум кримчани вже пережили.

  Ніна Вініченко, зав.сектором метеопрогнозів Кримського Гідромедцентру: "Мы ждем прохождения холодного фронта с северо-запада, ветры повернут на северные и с северными ветрами болем прохладный воздух начнет поступать на територію Крыма".

  Юлія Крючкова, Назар Кіндрачук, Крим, Сімферополь, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Перше срібло Олімпіади здобула для України Осипенко-Радомська
  Наступний матеріал
  ЄС може відкликати своїх послів із Білорусі
  Теги: