5.ua

У Коростені мітингують проти скорочення "чорнобильських" пільг [відео]

  Як тільки мешканці Коростеня дізналися, що їхнє місто хочуть позбавити сататусу зони ураження унаслідок Чорнобильської катастрофи - розбили намети у центрі міста.

  Віталій Юшкевич, голова ради Союзу ветеранів-ліквідаторов Чорнобильської катастрофи у м. Коростені: "Ми взнали про це, буквально, неділі 2. Прийшов такий експертний висновок, який вже погоджений з 6-ма міністерствами, і ми вже бачимо, як по місту і по всім нашим північним регіонам знімаються зони".

  А нині вийшли на мітинг. Обурюються: у разі виключення міста із зони ураження вони втрачають передбачені законодавством пільги чорнобильців. Зокрема, їхні діти не зможуть безкоштовно отримувати путівки для оздоровлення у санаторіях, та харчуватись у школах та дитсадках державним коштом.

  Микола Данильчук, чорнобилець: "Я віддав ліквідації 7,5 років. Мені нічого не треба, но наші діти в школи ходять, кормили їх безкоштовно. Зараз - за все плати, де ті гроші дітям брати?"

  Мітингувальники впевнені: ухвалюючи таке рішення, не було враховане зростання захворюваності населення у регіоні, зокрема на рак.  

  ЛІлія Сингаївська, протестувальниця (плаче): "У меня сейчас друзья в тяжелейшем состоянии, я смотрю в их глаза, как они прощаються с этим миром".

  Ірина Тарасюк, мітингувальниця: "Молодежь умирает от чего? И снимают 3-ю категорию? Какой дурак разрешил?!"

  Міська влада - повністю на боці протестувальників.

  Володимир Москаленко, міський голова Коростеня: "Так, як вони пропонують переглянути зони, то це, по-перше, порушення Конституції, по-друге, це реальний наступ на права людини, погіршення матеріального стану наших людей".

  Тож міські депутати направили звернення до своїх обласних колег. Закликають не дати змінити статус міста Коростеня. А мітингувальники заявили: якщо в облраді до них не дослухаються - влаштовуватимуть масові протести.
   
  Оксана Трокоз, Сергій Григорчук, Житомирщина, 5 канал.


  Попередній матеріал
  У Криму знайшли викрадену напередодні дитину [відео]
  Наступний матеріал
  Росія мстить Білорусі за арешт голови "Уралкалію"
  Loading...