У Коктебелі намагаються легалізувати ринок оренди житла [відео]

  У кримському Коктебелі легалізовують квартирний бізнес. На в’їзді до селища стоятимуть намети, де відпочивальники матимуть змогу обрати квартиродавця. На думку селищної ради, таким рішенням збільшать надходження коштів до місцевого бюджету та убезпечать туристів від шахраїв.

  Про те, що їхній бізнес на узбіччі в Коктебелі вже поза законом - місцеві орендодавці знають. Проте, все ж намагаються не пропустити потенційного клієнта. Зареєструватися ж, як приватні підприємці та працювати легально - не квапляться.

  Орендодавці: "Все относятся к этому негативно, т.к. люди работают, сезон только работают, и  зарабатывают себе на проживание на следующий год, на зиму. Живут этим зимой".

  Орендодавці: "Нет, мы с этого налоги не платим, т.к. это не такие большие суммы для того, чтобы платить налоги".
   

  А ось цей жовтий намет на в’їзді до курортного селища  - перший у Коктебелі легальний центр з винайму житла. Його власник Олександр наразі там єдиний, хто легально займається посередницьким бізнесом. Ще 20 приватних підприємців - оформляють документи. Ціна старту такого бізнесу - а це отримання необхідних дозволів, оренда майданчика і облаштування павільйону - майже 5 тисяч гривень.

  Олександр, приватний підприємець: "Вот фотографии. Там краткое описание, цены. Цены - они меняются от сезонности. Люди, кто работал с нами в том году - все работают, плюс новых много тоже. У нас минимум 150 предложений от гостиниц, плюс от частного сектора, и люди потихоньку нас узнают, подтягиваются тоже".

  Єдине, на що нарікає Олександр, так це на нелегальних орендодавців. Каже, у цьому бізнесі конкуренція жорстка. Натомість, самим відпочивальникам байдуже, у кого винаймати помешкання - хто перший привабливу ціну назвав, за тим і пішли.

  Світлана: "Не нужно искать, ехать где попало. Вот едешь, на дороге стоят люди: рассказали, показали, нам понравилось. Конечно, это хорошо".

  Місцеві чиновники своєю ініціативою задоволені. Минулого курортного сезону до бюджету селища надійшло 300 тисяч гривень. Цього ж літа розраховують отримати принаймні вдвічі більше.

  Олексій Булига, селищний голова Коктебеля: "Во-первых, это поступление налогов, во-вторых, безопасность самих квартиросдатчиков и, естественно, контроль, т.к. сегодня это не секрет, что этот бизнес далеко запрятан в тень и бюджет получает крохи".

  Загалом, у Коктебелі офіційно зареєстровано 30 міні-готелів. Проте, є ще принаймні 300 орендодавців - упевнені у селищній раді.

  Юлія Крючкова, Назар Кіндрачук, Крим, Коктебель, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У МВС задоволені своєю роботою під час Євро-2012 [відео]
  Наступний матеріал
  У Польщі звільнили затриманих за бійку російських фанатів
  Теги: