5.ua

У Харкові знешкоджено шпигунську програму для мобільних телефонів

  Управління Служби безпеки України в Харківській області не допустило поширення на території України шпигунського програмного забезпечення, яке розроблялося і використовувалося спецслужбами РФ.

   

  Як повідомив начальник прес-центру УСБУ в Харківській області Владислав Абдула, програма призначалася для негласного отримання інформації з мобільного телефону. Її ресурс адмініструвався з Москви.

  "Нами встановлено, що двоє зловмисників - харків'янин і киянин, налагодили функціонування сайту, з якого, заплативши певну суму, можна було скачати незаконну спеціальну програму, за допомогою якої пропонувалося акустичне відтворення оточення мобільного телефону в реальному часі, перехоплення та зберігання телефонних розмов, доступ до фото-та відеофайлів, SMS-листування та електронної пошти, що зберігаються на мобільному телефоні, а також визначення місцезнаходження абонента", — розповів Абдула.

  За його словами, для здійснення повного контролю за мобільним замовнику потрібно було тільки на кілька хвилин отримати фізичний доступ до нього і "закачати" програму.

  Зловмисники були затримані під час збуту програм.

  "За висновком експертів, мобільний телефон, на якому встановлено зазначене програмне забезпечення, є спеціальним технічним засобом негласного отримання інформації. За свідченнями затриманих, виявлене СБУ програмне забезпечення було підконтрольне російським спецслужбам", — зазначив начальник прес-центру. 

  Попередній матеріал
  Голова МЗС Литви: ситуація в Україні нагадує напад СРСР на Чехословаччину
  Наступний матеріал
  Терористи намагаються відбити Іловайськ - РНБО
  Теги:
  Loading...