У Харкові відбулися громадські слухання по парку Горького

  Долю зелених насаджень у Харкові визначали на громадських слуханнях. Активісти "Зеленого фронту", які впродовж місяця виступають проти прокладання дороги через міський парк, вимагали накласти мораторій на вирубування дерев. Зрештою була ухвалена резолюця запропонована міською владою, у якій про мораторій жодного слова.

  Щоправда, скільки голосів зібрано на підтримку такого рішення – головуючий на слуханнях виконувач обов`язків міського голови повідомити не зміг.

  ***

  Місць у залі – набагато менше, ніж охочих взяти участь у слуханнях. Організатори обіцяють урахувати голоси тих, хто залишився на вулиці. Але дехто таки намагається прорватися всередину. 

  Дискусія про долю харківських парків та скверів затягується на 4 години. 71-річній жінці стає зле. Її шпиталізують.

  Найактивніші у залі – учасники "Зеленого фронту". Ті самі, хто прожив два тижні у наметовому містечку в парку. Решта присутніх спокійно чекає на голосування.

  Обговорюються дві резолюції. Одна – від природозахисників. Передбачає тимчасовий мораторій на вирубування дерев. Та публічне обговорення проектів будівництва доріг і житлових комплексів. У резолюції від міської ради – будівництво наскрізних доріг і жодних мораторіїв. Хоча і вона має прихильників серед екологів.

  Голосування у залі показує чисельну перевагу прибічників мерії. "Зелений фронт" протестує. Мовляв, вуличних голосувальників не врахували. Представник влади не сперечається - каже підрахунок голосів на вулиці неможливий.

  Підсумки голосування – таємниця. Головуючий так і не зміг назвати кількість голосів "за" ухвалену провладну резолюцію.

  Микола Піддубний, 5 канал: "Міська влада проти мораторію на вирубку дерев, а екологічні активісти не збираються припиняти акції протесту. Сьогодні, одразу після громадських слухань – хода до місця пам’ятного протистояння у парку імені Горького".

  "Зелений фронт", який так прагнув обговорення проблеми парку, не приховує розчарування. І збирає підписи за скасування їхніх результатів. У штабі опору – нові люди. Це громадські лідери з інших міст України. Приїхали по досвід, каже активіст із Донецька. 

  Барвінки й чорнобривці – як символ боротьби за чисте навколишнє середовище. Декоративну клумбу, у вигляді дерева, активісти "Зеленого фронту" висаджують біля знаменитого на всю країну будмайданчика. За кольоровими стрічками – робітники у спецжилетах. Будівництво триває.

  Микола Піддубний, В`ячеслав Кузьменко, Харків, 5 канал

  Попередній матеріал
  За шпигунство на користь України засудили румуна і болгарина
  Наступний матеріал
  Витік нафти: новий скандал довкола голови British Petroleum
  Теги: