5.ua

У Харкові на 9 травня скасовано парад, але будуть "георгіївські стрічки"

  Запланований раніше на 9 травня в Харкові парад за участю військової техніки, включаючи літаки, скасований через небезпеку сепаратистських провокацій. Про це 6 травня сказав на прес-конференції голова Харківської ОДА Ігор Балута.


  "Відміна військового параду - не просте рішення. Ми розраховували, що зможемо купірувати ситуацію. Але у зв'язку з ситуацією в Луганську, Донецьку і Одесі ми змушені відмовитися. У нас є оперативні дані по лінії МВС і СБУ, що плануються не просто провокації з боку громадян, які чимось невдоволені, але провокації, пов'язані з масовими жертвами. Ми обговорили ці питання в штабі з проведення свята за участю представників ветеранських організацій і дійшли загального висновку: свято відбудеться без параду. Офіційне звернення до громадян із цього приводу буде розміщене на сайті обладміністрації", - зазначив Балута.

  За його словами, в параді могли б взяти участь від 55-ти до 70-ти тисяч осіб, що в нинішній ситуації небезпечно.

  "Безпеку 9 травня гарантуватимуть посилені наряди міліції. Кількість патрулів вже збільшена на 40 відсотків", - додав Балута.

  Як сказав голова Харківської обласної Ради ветеранів України Анатолій Хіневич, "святкові заходи, включаючи покладання квітів на меморіалах "Батьківщина-мати" і "Висота маршала Конєва", відбудуться за будь-якої погоди".

  "Що стосується георгіївських стрічок, то ветерани їх надінуть. Для нас це символ солдатської доблесті і героїзму. Для ветерана це святе", - підкреслив Хіневич.
  Попередній матеріал
  Спостерігачі ОБСЄ працюватимуть на виборах президента України
  Наступний матеріал
  Держдеп США не визнає сепаратистський "референдум" на Донбасі