У Івано-Франківську презентували виставку "Вишита Країна"

  У Івано-Франківську пластуни представили "Вишиту Країну". Мета заходу – об`єднання українців навколо рідної культури, кажуть організатори. Усі охочі мали змогу приміряти унікальні вишиванки 19-20 сторіччя, які привезли з 14 регіонів України.

  На Вічевому майдані Івано-Франківська розташували 17 двометрових конструкцій-банерів. На них  зображені вишиванки 14 етнографічних регіонів України кінця XIX століття. Два стенди представляють однострій сучасного пластуна і пластунки. Замість облич на банерах - отвори для охочих сфотографуватись.

  Володимир Максимчук: уляли тут, якась акція, фотки зробили, найкращі - колишнього івано- франківця, все приміряв, навіть, жіночий".

  Мата такої акції - ознайомлення українців з традиційними строями різних регіонів та об’єднання навколо рідної культури, кажуть організатори. Костюми шукали по всій країні у музеях та приватних колекціях. Деякі з них збереглися в одному екземплярі.

  Тарас Зень, пластун: "Костюми не мають політичного чи військового відтінку, є як зі Слобожанщини, так і з Закарпаття. Один з рідкісних котюмів - Житомирського Полісся, прописані деталі, щоб ознайомитися - складається з фартука, хустки, стрічки, крайки, спідниці".

  Підтримати пластунів прийшов і спортсмен Роман Вірастюк. Розповідає - приміряти вдалося не усе, розміри - не його, та й і чоловічого вбрання замало.

  Роман Вірастюк, спортсмен: "Хлопців мало, чоловіче теж є цікаве, але нехай їздить країною, зараз не вміють одягатися. Одягають те, що раніше на похорон одягали".

  Після Івано-Франківська проект «Вишита Україна» поїде в інші обласні центри та міста України, де діють осередки українських скаутів.

  Анастасія Краснова, Антон Гетьманський. Івано-Франківськ, 5 канал. 

  Попередній матеріал
  ГПУ вимагає денонсації угоди про продаж НАК "Нафтогаз" газу РУЕ
  Наступний матеріал
  Авіакатастрофа в Афганістані - 8 загиблих
  Теги: