У "Феофанії" побільшало vip-пацієнтів (репортаж)

  Чи то політична нестабільність вплинула на здоров’я відомих політиків, чи то лікуватися за кордоном депутатам стало не по кишені, але у відомчій лікарні "Феофанія" нині - наплив пацієнтів. У самому ж медзакладі жаліються: через загальнодержавну скруту фінансування їм скоротили удесятеро. Як оздоровлюються перші особи держави і чи доступні такі послуги їхнім виборцям.

  Пацієнтів відомчої лікарні "Феофанія" - прибуло. Після виснажливих переговорів із "Газпромом" прихопило серце голові "Нафтогазу" Олегу Дубині. Міністр фінансів Віктор Пинзеник здав після появи в інтернеті листа про апокаліпсис української економіки, написаного нібито ним самим. Справи амурні - розлучення із законною дружиною та народження доньки від молодої подруги - вклали у ліжко головного комуніста Петра Симоненка. Щойно виписалася із лікарні № 1 активістка Майдану баба Параска. До елітної лікарні її влаштували друзі-політики. Як нині почуваються віп-пацієнти - лікарська таємниця.

  Ростислав Валіхновський, лікар, заступник керівника Державного управління справами: "У лікарні багато пацієнтів і всі хворі. То ніхто не буде казати, що давайте будемо конкурувати в чомусь. Хворий хворого любить, поважає і береже. І це дуже важливо".

  Економічна криза не оминула і "Феофанію" - жаліється Валіхновський. Лікарня перебуває на балансі Держуправління справами і фінансується окремим бюджетним рядком. Торік вона отримала рекордні 220 мільйонів гривень. У 2009 - удесятеро менше. Однак 22 мільйони  на одну "Феофанію" - це у 44 рази більше, ніж на заходи по боротьбі з туберкульозом та СНІДом в усій державі.

  Ольга Кошеленко, 5 канал: "Заступник керівника Держуправління справами при Президенті Ростислав Валіхновський пообіцяв показати нам, в яких умовах перші особи держави поліпшують здоров`я. Утім коли у призначений час наша знімальна група прибула до "Феофанії", провадити зйомки тут не дозволили. Натомість подарували диск - актуальні питання артроскопії, хірургії суглобів та спортивної травми".

  На відео - наукова конференція. Вона, можливо, зацікавила б лідера опозиції Віктора Януковича. Раніше своє травмоване під час спортивних вправ коліно він лікував в Іспанії. Цьогоріч оцінив переваги вітчизняної медицини.

  Віктор Янукович, лідер фракції Партії регіонів: "Я був у Феофанії один раз - минулого тижня виписався. Я побачив, що там є дуже чудові фахівці, дуже фаховий персонал, медичний, це і середня ланка. Тобто я фактично отримав все, що я хотів".

  Можливо, під час кризи приклад Януковича - лікуватися удома - візьмуть на озброєння й інші можновладці. Адже Юлія Тимошенко ще улітку їздила лікувати очі до Швейцарії, а Віктор Ющенко регулярно проходить обстеження в Австрії. Тим більше, видання "Дело" стверджує, наприкінці минулого року "Феофанія" встигла поліпшити матеріально-технічну базу: техніки, не лише медичної, але й побутової - звичайних холодильників та телевізорів - купили на 50 мільйонів гривень, а штор та жалюзі - ще на півмільйона. Усієї цієї краси, не помітила ще одна тамтешня пацієнтка БЮТівка Ольга Бондар.

  Ольга Боднар, народний депутат, БЮТ: "Я там прийшла, а там, вибачте, треба було ліки купувати, тому що там крім самих-самих таких необхідних нічого немає і харчування там ніяке, і дивишся взагалі роками, віками, там уже стеля скоро буде падати".

  Побачити, яка вона "Феофанія", може і простий громадянин. Ідея зробити лікарню доступною для всіх наразі не знайшла підтримки. Утім відомчий медзаклад надає послуги - за гроші. Доба перебування у двомісній палаті обійдеться не більше восьми сотень гривень.

  Ольга Кошеленко, Мксим Шинкаренко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (11Мб)

  Попередній матеріал
  Парламентарії домовились призначити вибори Президента на 17.01.2010
  Наступний матеріал
  Польща готова судитися з "РосУкрЕнерго"
  Теги:
  Loading...