У Фастові відкрили дитячий будинок

  Не дитячий будинок, а будинок для дітей. У Фастові, що на Київщині, урочисто такий відрили. Там можуть знайти прихисток і допомогу діти із неблагополучних родин. Вісім років тому заклад заснував місцевий католицький священик. Торік маленький будинок знесли, а на його місці  - на кошти благодійників - збудували двоповерховий. За увесь час у закладі допомогли більш як трьом сотням дітей. 

   

  Михайло, 4 роки: «Я сьогодні нагрішив, чашку мамину розбив, ну а потім набрехав що то мурчик пустував».

  Віршик про шкоду брехні - чотирирічний Михайлик вивчив у цих стінах. Його родина, як і решти цих дітлахів - опинилася у скрутному становищі. Допоки їхні батьки вирішують дорослі проблеми - переважно з алкоголем та відсутністю житла - діти змогли знайти собі прихисток тут.

  Михайло, 4 роки: «Мама просто трошки хвора, не розумово хвора. вона випивала, но зараз вже не п’є, а так просто. В мене тато був, а тут ми тіпа живем. В школу хожу, класно. Отець Міша, як тато».

  Місцевому священику отцеві Михайлу сан не дозволяє одружуватися. Однак родину йому замінили вихованці будинку. 8 років тому - чоловік взявся допомагати нужденним. Спершу для дітей облаштував маленький будинок, а коли  простору стало замало - збудував на кошти благодійників більший - на 200 квадратів. Діти тут можуть поїсти, погрітися чи навіть пожити - двері відчинені для них цілодобово.

  Отець Михайло Романів, священик: «Були у нас наприклад випадки кілька місяців тому назад що батько вигнав матір з дитиною на вулиці і вона через погрози не могла повертатися.  бували випадки що забирали дітей з вокзалу приміського. ми не являємося дитячим садком, ми приймаємо тільки дітей з критичних обставин».

  По півроку мешкали під опікою отця Михайла діти багатодітної матері Наталі. Жінка та її чоловік - Григорій - сироти і власного помешкання не мають. Наталя неохоче згадує ті часи, коли родина ночувала просто неба і дати раду дітям не могла. Утім, вже рік для Григорія оковита під табу, а життя сім’ї почало налагоджуватися.

  Наталя Марченко, матір: «Не було нам де жити, ми не могли знайти квартиру, діти знаходилися тут, а ми з чоловіком тут приходили до дітей. Якби не було цього будиночку я думаю що не збереглася наша сім’я».

  Нині до будинку щодня приводять зо 3 десятки дітей. Утім, найбільш гамірно стає на свята. Тоді - з’їжджаються ті, кому тут допомогли раніше. За 8 років таких людей - близько 3 сотень. Нині отець Михайло мріє відкрити будинок для вагітних і неповнолітніх матерів, які опинилися у скруті.

  Ксенія Дворнікова, Андрій Верстюк, «5 канал».

  Попередній матеріал
  РФ евакуювала працівників свого посольства у лівійському Триполі
  Наступний матеріал
  Будинок для дітей. Фастів [відео]
  Теги:
  Loading...