У Донецьку закривають україномовні школи [репортаж, відео]

  Одна з українських шкіл Донецька - на порозі закриття. Батьки учнів стверджують: керівництво навчального закладу припинило набір учнів у перші та десяті класи. Чиновники від освіти наразі мовчать. Юлія Божко - з подробицями

  Брати Олександр та Руслан, як і решта учнів цієї школи, нині навчаються вдома. Заняття припинили у зв’язку з грипом. Але вимушені канікули не спинили учнів та їхніх батьків прийти до школи. Напередодні їм повідомили - з нового навчального року припиняють набір дітей у перші та десяті класи, а в 2012-ому школу взагалі закриють.

  Олександр ШКЕДА, учень 9 класу ЗОШ 136: "Спочатку по школі ходили чутки. Тепер стою перед вибором – іти в технікум, або до іншої школи".

  Руслан ШКЕДА, учень 4 класу ЗОШ 136: "Я не очень готов, сложно будет расставаться".

  Офіційної причини закриття цієї україномовної школи батьки та діти досі не знають. Як їм пояснили – заклад нині в аварійному стані, тому класи переведуть до інших -  російськомовних шкіл. Батьки проти.

  Наповнюваність у цьому навчальному закладі становить – 95% - у ній отримують знання майже 600 школярів.

  Більшість вчителів на тему можливого закриття говорити не хочуть. Не на камеру розповідають - їх попередили, якщо висловлюватимуть власну думку – їх звільнять. 

  У відділі освіти запевняють - набір у перші класи не скасовували. Щодо доцільності прийому десятикласників - вирішує спеціальна комісія.

  Валентин Лактіонов, заступник Донецького міського голови: "По 136 школе решения никакого еще не принималось. Когда будет решение о закрытии школы, тогда будут слушать и родителей, будут депутаты рассматривать районного совета, затем городского совета. А сейчас просто идет проработка вопросов - вот и все".

  Натомість директор школи підтвердила - наказ про припинення прийому дітей у перші та десяті класи вже є. Проте показати документ відмовилася.

  У схожій ситуації ще дві україномовні школи Донецька. Їх також попередили - заклади з наступного навчального року закриють. Загалом із майже ста п`ятдесяти шкіл міста - 18 україномовні. 

  Юлія Божко, Євген Гончаренко, Донецьк "5 канал".

  Попередній матеріал
  У Болівії майстер виготовляє музичні інструменти з газет
  Наступний матеріал
  Десятки тисяч демонстрантів усю ніч залишалися на центральній площі Каїра
  Теги: