У Донецьку відкрилася унікальна виставка ікон датованих 15 -21 століттям [відео]

  У Донецьку відкрилася унікальна виставка православного мистецтва. На ній представлені майже 300 ікон із приватних колекцій. Це роботи як українських, так і російських шкіл, датовані 15 -21 століттям.

  Перлина виставки - ікона Миколи Чудотворця відомого іконописця Діонісія. Цей найстародавніший з-поміж експонатів образ - датують 15-м сторіччям.

  Експерт-реставратор: "Вот родная олифа, вот это золото, и вот поздняя некачественная олифа, которая быстро потемнела".

  Більшість із представлених на виставці ікон - до реставрації - нічим не відрізнялись від звичайних чорних дощок, кажуть колекціонери. Як, наприклад, ці чотири ікони "Фрагмент святкового чину" московсько-строгановського кола, датовані 16-м століттям. На їх відновлення у майстрів пішло два роки

  Глеб Гусаков, експерт-реставратор: "Иногда бывают натеки воска, пропалы на иконах часто. Свеча упала и припал на иконе образовался. Припал я не трогаю. Это и знак того, что люди перед ней преклонялись и стояла свеча. Самое сложное это когда лики утрачиваются. Самое главное в иконе это лик".

  Більшість власників цих ікон свої надбання представили інкогніто.
  Серед небагатьох, хто не приховує своє ім`я, донеччанин Олег Здановіч. Тут майже 30 його ікон. Каже, причина того, що власники зібрань не називають свої імена, у недосконалому українському законодавстві, яке не захищає колекціонерів.

  Олег Здановіч, колекціонер: "Если например в любых других странах человек может доказать, что он честно приобрел, отреставрировал икону: я не украл ее, не уворовал, мы ее купили по бросовым ценам, мы из реставрировали, вернули к жизни, провели экспертизы, пробили по базе:ворованные или не ворованные. Люди просто пока боятся элементарного".

  Із трьохсот ікон, представлених на виставці, є як домашні, які писали на замовлення і слугували родинним оберегом, так і храмові. Останні, до церков так і не повертаються. Однак священослужителі радіють вже тому, що ці експонати врятовані.

  Георгій Гуляєв, прес-секретар Донецької єпархії УПЦ МП: "Коллекционеры они восстанавливают иконы, многие иконы подарены храмам. Многие переданы. Что-то находится в частных колллекциях, мы не на что не претендуем. Слава богу, что они живы".

  Виставка православних ікон у Донецьку триватиме до кінця травня.

  Юлія Божко, Євген Гончаренко, Донецьк, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Злата Огневич пройшла до фіналу пісенного конкурсу Євробачення
  Наступний матеріал
  У США стримано відреагували на шпигунський скандал у Росії
  Теги: