У Донецьку розпочали першу в Україні програму з порятунку чотирилапих

  Врятовані тварини в обмін на Євро-2012. Європейські захисники тварин пообіцяли блокувати майбутній чемпіонат, якщо Україна не припинить знущання над тваринами. На погрози вже відреагували у Донецьку. Там розпочали першу в Україні програму з порятунку чотирилапих.

   У Донецьку взялися контролювати кількість  безпритульних собак і котів. Їх стерилізують і відпускають на волю - вже з кліпсою. Вона засвідчує: тварина побувала у ветеринарів.

  Окрім стерилізації, собак чипують. На електронному носії - вся інформація про лікування тварин.

  Ганна Тетеріна, ветеринар Донецького міського благодійного фонду ПІФ: "У меня в руках одноразовый электронный чип. Он вживляется в области холки под кожу животному. И имеет свой код. Этот код можно читать чипсаторами".

  До запровадження цієї програми у Донецьку взялися після погроз європейських захисників тварин. Ті попереджали: місто втратить право на проведення матчів Євро-2012, якщо не почне гуманно ставитися до бездомних собак і котів.

  Тамара Тарнавська, Президент міжнародної зоозахисної організації: "Всі без винятку відомі люди на Заході, міжнародні організації зверталися до Президента України, до мерів міст з вимогою припинити жорстоке знищення тварин. Нічого не відбувалося. Європа зараз використовує Євро-2012, коли до України прикута увага. І підняла велику хвилю протестів".

  Свою допомогу пропонує і посол європейської асоціації захисту тварин - німецька принцеса Майя фон Гогенцоллерн. Вона обіцяє привезти в Україну групу ветеринарів, які навчать вітчизняних лікарів нової методики стерилізації.

  Майя фон Гогенцоллерн, посол Європейської асоціації захисту тварин: "Минулого місяця ми були шоковані тим, що побачили в Україні. Ніде такого не бачили -  щоб собак та кішок спалювали в пересувних крематоріях. Ми написали листа Президенту Віктору Януковичу і попросили негайно зупинити знущання на законодавчому рівні над невинними створіннями. Ми вважаємо, що вбивство тварин – це справжній злочин. Увага всього світу зараз прикута до України".

  Донецькі чиновники від допомоги не відмовляються. І запевняють: програму продовжать і після Євро 2012. За чотири роки у місті планують стерилізувати усіх безпритульних чотирилапих. Проте міжнародні зоозахисники наполягають: цей досвід Донецька - має перейняти вся Україна.

  Юлія Божко, Євген Гончаренко, Донецьк, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Музей шоколаду відкрився в Івано-Франківську
  Наступний матеріал
  Теракт у Бельгії: 10 людей зазнали поранень
  Теги: