У Донецьку катастрофічно не вистачає дитсадків (РЕПОРТАЖ)

  Сто доларів коштує влаштувати дитину до дитячого садочка на Донеччині. Дошкільні заклади там переповненні, і без хабара батькам просто відмовляють. Та й то така сума - лише для знайомих, у людей з вулиці просять і чотириста доларів, щоправда, у так званих елітних закладах.
  Донеччанка Катерина Фроленко розповідає:  їй пощастило, вона змогла влаштувати свою доньку у дитячий садочок. Обійшлося лише подарунком завідувачці закладу та внеском на ремонт.

  Катерина Фроленко: "Посоветовали знакомые, что в принципе этот вопрос можно решить с помощью тормозка. В общем пришли мы в садик и заведующая предложила такой вариант, как просто помощь садику в виде денег на линолиум. Сдали денег на линолиум, тормозок небольшой собрали. Сразу образовалось место, получилось все нормально, ребенок ходит в садик".

  Утім, це скоріше виняток. Як правило, у таких випадках ідеться про звичайнісінький хабар завідувачці. І про такі оборудки міліції ніколи не повідомляють. Тому дивовижним для правоохоронців стало звернення жительки Горлівки, з якої завідувачка однієї з дошкільних установ міста зажадала 400 доларів США за влаштування дитини у садок.

  Олександр Кеєр, оперуповноважений Горлівського міського управління міліції: "Детские сады заполнены потому некоторые должностные лица используют сложившееся положение - вымогают с молодых родителей взятки. В данном случае взятка вымагалась с матери одиночки за зачисление её сына в детский сад".

  Затримана: "Я знала и понимала, что надо перечислять деньги на расчетный счет на бухгалтерию. Я поступила неправильно".

  Уся проблема в тому, що в області катастрофічно не вистачає дошкільних закладів - кажуть чиновники. За останні десять років на Донеччині поменшало на півтисячі садочків.

  Юрій Соловйов, начальник управління освіти та науки Донецької облдержадміністрації: "Ми не маємо тих 480 відомствених садочков, які були у власності підприємств. І ось тут ми маємо проблему. Вона не була замітною, коли у нас демографічна ситуація складувалася така і була нормальна і вона має місце сейчас".

  Чиновники запевняють - проблему треба негайно розв`язувати. Тому цьогоріч в області відкриють 8 нових дитячих дошкільних закладів. На таку статистику батьки ліше сміються. І діють традиційно. Шукають знайомих, через яких завідувачка не побоїться узяти гроші і прийняти дитину.

  Олександр Наумов, Віталій Богайчук, Донецьк, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (7.95Мб)
  Попередній матеріал
  У Греції затримано судно з українським екіпажем і нелегальними мігрантами на борту
  Наступний матеріал
  Жванія хоче виступити перед європейськими парламентаріями
  Теги:
  Loading...