У Донецькому СІЗО помер ув’язнений [відео]

  У Донецькому слідчому ізоляторі помер ув’язнений. Родичі 28-річного Романа Валетова стверджують, хлопця жорстоко побили, про що свідчать численні травми та гематоми. Натомість в пенітенціарній службі заявляють: Роман Валетов сам травмувався, коли у нього були судоми, схожі на симптоми епілепсії. Інцидентом зацікавилася обласна прокуратура.

  Мати загиблого: "Он не мог так падать. Это явные побои. Это лицо – здесь запекшая кровь. С левой стороны тоже запекшая кровь. В верхней части рта не хватает два-три зуба. Он не мог падать так".
   
  Роман Валетов був засуджений тричі. До СІЗО його доправили за черговУ крадіжку металобрухту. Востаннє мати бачила сина за 12 днів до смерті. І тоді хлопець мав здоровий вигляд, коли ж його забирали з моргу, тіло було вкрито синцями.

  Валентина Валетова, мати загиблого: "У него были открытые глаза, которые смотрели в потолок. Лицо было замученое. Тело было от головы до пят в синяках. На ногах и на руках следы от браслетов. Это было явно видно".

  За даними експертизи, причина смерті - гостра ішемічна хвороба серця. Родичі таким висновком обурені.

  Тетяна Єлисеєва, тітка загиблого: "Сердцем не страдал. Я не верю в заключение врача, что он мог умереть от сердечной недостаточности. Такие гематомы и побои наверное выдержать ни один организм не сможет, и грудь, и спина, голова, руки – все черное. Он эпилепсией не страдал".
   
  У пенітенціарній службі наполягають: у Романа судоми виникали з першого дня перебування в ізоляторі. Більше того, запевняють, хлопця у СІЗО - лікували. 

  Сергій Кравченко, начальник відділу охорони здоров’я управління державної пенітенціарної служби України в Донецькій області: "Он к нам прибыл с заключением с ЭВса, что ему вызывали скорую в связи с уже наблюдавшимися судорогами. Соответственно эти же приступы у него наблюдались и в изоляторе. Соответственно при таких приступах возможно получение травм – падение и ушибы в время самих судорог".

  Донецька обласна прокуратура перевірить, чи справді підсудному надавали належну медичну допомогу. І чи стан здоров`я довзоляв його утримувати у СІЗО.

  Сергій Волошко, начальник відділу прокуратури Донецької області: "На сегодня истребованы все материалы. Будет проведена проверка полноты предоставления лечения и медицинской помощи Валетову во время нахождения в следственном изоляторе. Будет рассмотрена законность принятых решений как по факту смерти так и по обстоятельствам полученных им повреждений".

  Результати експертизи, які остаточно вкажуть на причину смерті Романа Валетова, стануть відомі за місяць.

  Юлія Божко, Євген Гончаренко, Донецьк, 5 канал

  Попередній матеріал
  Обережно поводитись із вогнем у лісі закликає столичне МНС
  Наступний матеріал
  В Одесі стартував III міжнародний кінофестиваль [відео]
  Теги: