5.ua

У Дніпропетровську покажуть маловідомі архівні документи про Голодомор

  До дня пам’яті жертв Голодомору в Україні в приміщенні Державного архіву Дніпропетровської області відкриється документальна виставка, де можна буде побачити понад 80 кольорових фотокопій маловідомих архівних документів, газетні статті, плакати, фотографії, що відтворюють події того часу: насильницьку суцільну колективізацію, розкуркулення, примусовий вивіз за межі України родин та наслідки цієї політики – Голодомор.

  Про це 13 листопада повідомляє прес-служба Дніпропетровської ОДА.

  Як повідомляється, експозицію відкриває документальний стенд "Усуспільнений труд". На ньому - документи, що розкривають етапи проведення колективізації на Дніпропетровщині.

  Стенд "Ліквідація куркуля як класу" відображає фотокопії постанов центральних державних органів СРСР і УРСР про ознаки куркульських господарств, про дозвіл органам виконавчої влади приймати рішення щодо примусового вивозу сімей куркулів. Окремий інтерес мають документи, що свідчать про ставлення робітників і селян до політики, яка проводилася на селі.

  На стенді "Хлібозаготівлі. Селянський опір" представлені директиви вищих органів влади про посилення репресій при виконанні намічених планів заготівлі продовольчих культур.

  На стендах розділу "Голодомор" експонуватиметься сумнозвісна постанова ЦВК і РНК СРСР від 7 серпня 1932 року, яка в народі отримала назву "закон про п’ять колосків"; так звані "чорні дошки", оприлюднені в обласній газеті; інформаційні повідомлення партійних та радянських органів та інші документи, де викладені факти голодування та голодної смерті.

  Попередній матеріал
  АТО: хроніка дня
  Наступний матеріал
  На луганщині бойовики зруйнували шахту "Первомайськвугілля"