У Дніпродзержинську створюють центр підготовки собак-поводирів

  Перший в Україні центр підготовки собак-поводирів - створюють у Дніпродзержинську. У ньому - навчатимуть тварин допомагати незрячим людям безпечно пересуватися вулицями. Виконуватимуть цю нелегку, але благородну місію - лабрадори, як найменш агресивна порода.

  Подружжя Ярош, Тетяна та Віталій, незрячі. Вперше виховали собаку-поводиря майже 10 років тому - щоби полегшити собі життя.

  Віталій Ярош, керівник громадської організації "Мрія": "Собака никогда не заведет вас не под ветвь, не под платформу ту, которая ниже вашего роста".

  Тепер подружжя Ярошів допомагає іншим незрячим та взялося створювати школу собак-поводирів. Справа ця - нелегка і вимагає багато часу.

  Юрій Овоц, експерт-кінолог міжнародної категорії: "Используя различные приспособления учат собаку останавливаться на перекрестках, указывать бордюры, притормаживать или останавливаться, когда особенно высокий бордюр и уже человек, используя палочку должен определить какое препятствие остановило собаку".

  Виховання поводирів - забере від 6-ти до 8-ми місяців і коштуватиме близько 60 тисяч гривень. Подружжя Ярошів уже отримало 40 замовлень з різних куточків України. Проте, для більшості незрячих така необхідність залишається розкішшю.

  Валентина Хохлова: "Собаку надо содержать, за собакой надо уход. Во-вторых на нее надо бюджет… а на животное надо тратить на кормление, на ветеринара, на все надо деньги, и его надо содержать".

  Окрім фінансових проблем, люди з вадами зору  скаржаться і на байдужість держави в інших питаннях, а саме на неадаптованість громадського транспорту до поїздок із собакою.

  Марія Вяткіна, Андрій Ковбаса, Дніпропетровщина, 5 канал

  Попередній матеріал
  Мексиканські митники виявили $2.000.000 у котушках телефонного кабелю
  Наступний матеріал
  Донеччина: монумент Шевченку замінили на Ейфелеву вежу
  Теги: