У Чернівцях рятують безхатченків [репортаж, відео]

  Від морозів та недоїдання рятують безхатченків у Чернівцях. Знайти прихисток у притулку можуть одночасно 65–ро людей. Тут не лише годують та лікують, головно, адаптують до звичайного життя. Адже більшість мешканців притулку - люди із зламаною долею.

  Олена Бруніна вже місяць мешкає у притулку. Сюди вона прийшла після перших морозів - досі ночувала на вокзалах та у підвалах. На вулицю жінка пішла через негаразди у сім`ї.

  Олена Бруніна: "У меня проблемы с мамой, с сестрой, поэтому пришлось уехать из дома. Вот для того, чтобы не пить, потому что я дома заходила в запои, а здесь этого нельзя. Здесь нашла работу, телевизор есть, приготовить покушать - пожалуйста, душевая, спальня - все есть".

  У притулку, а правильніше – у центрі ресоціалізації, розповідають: здебільшого безхатченки готові повернутися до звичайного життя. Проте, самі не знають з чого починати. Зробити перший крок їм і допомагають психологи центру.

  Анастасія Анохіна, працівник притулку: "Це не є нічліжка в суті своїй. Це є заклад, де людині допомагають повернутися до нормального способу життя. І відновити документи, і знайти роботу, і допомогти відновити навички, в тому числі і трудові навички".

  Утримується центр коштом міської влади. Із бюджету міста сплачуються комунальні послуги, забезпечують притулок харчами та ліками. Чиновники кажуть, така установа вкрай потрібна місту.

  Аліна Круглецька, начальник управління праці та соціального захисту населення Чернівецької міської ради: "Вона працює на європейських засадах і виконує соціальне замовлення міста, міської влади і нам це надзвичайно вигідно".  

  У центрі підрахували - як правило, після реабілітації половина мешканців закладу повертаються до звичайного життя.

  Людмила Григорчук, Ярослав Левицький,
  Чернівці, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Лукашенку можуть знову заборонити в`їзд до ЄС
  Наступний матеріал
  У Нью-Джерсі горить новозбудований житловий квартал
  Теги: