У Чернівцях запровадили запровадили «комендантську годину» для дітей

  Чернівці - п`яте українське місто, в якому запровадили «комендантську годину» для дітей. Відтепер рішенням місцевих депутатів юним чернівчанам після 22-ї на вулиці не місце.

  Комендантська година – голосно сказано. Рішення міської ради насправді лише обмежує пересування підлітків без супроводу батьків у нічний час.

  Леся Кузьма, директор міського центру для сім`ї, дітей та молоді: "Діти віком до 14 років це малолітні діти і вони можуть перебувати на вулиці до 22 години. Діти віком від 14 до 18 років можуть бути на вулиці до 23 години. Інакше – це порушення".

  Правоохоронці кажуть - на такий крок їх спонукало  зростання рівня дитячої злочинності. Тож запровадження комендантської години "уб"є двох зайців" - і діти будуть у безпеці, і злочинів на вулицях поменшає. Кажуть - застосують до неповнолітніх найсуворіший засіб - батьків.

  Микола Харабара, керівник УМВС у Чернівецькій області: "Ми будем всіх цих неповнолітніх затримувати, доставляти їх в органи внутрішніх справ в базовий орган на території якого знаходиться та чи інша установа, викликати батьків. І повірте, дві-три ночі батьки не посплять. Ну якщо мене за мого сина кілька разів викличуть в міліцію, я знайду можливість повпливати і на маму, щоб він там вночі не був".

  На противагу міліціонерам, саму молодь таке нововведення ніяк не тішить. Міська учнівська рада переконана – комендантська година - це грубе порушення прав людини.

  снх: Дмитро Іллюк, голова Чернівецької міської учнівської ради

  Фізична особа віком після 14 років має право самостійно пересувати територією України – значить це так і має бути.

  Чернівчани старшого віку нічого поганого в тому, що діти ночами сидітимуть вдома - не бачать.

  БЛІЦИ

   

  Поки діти малі і до повноліття їм треба займатись школою і поменше блукати нічними вулицями.

   

  Так повинно бути, бо діти ходять в школу чи інші навчальні заклади і їм треба відпочивати. А якщо дуже захочуть кудись сходити – то нехай беруть із собою батьків.

  Схожі обмеження вже діють у Житомирі, Сімферополі, Вінниці та Тернополі, розглядається можливість запровадження "комендантської години" для неповнолітніх і в деяких інших містах України.  

  Оксана Денисюк, Ярослав Левицький. Чернівці, 5 канал.

  Попередній матеріал
  На поїздку севастопольських ветеранів до Москви забракло грошей
  Наступний матеріал
  Страйк-попередження провели у Дніпропетровську працівники електротранспорту
  Теги: