У чернівецькій гімназії виявили записку-послання з минулого [репортаж, відео]

  Послання з минулого. Під час ремонтних робіт - чернівецькій гімназії виявили записку. Її написали колишні вихованці цього навчального закладу. було це 115 років тому.

  Галина Абрам`юк, викладачка біології, показує на те місце у стіні її кабінету, де виявили схованку з  кількома папірцями. Коли їх розгортали – частина послання розсипалася, а те, що залишилося, таки вдалося розшифрувати.

  Галина Абрам’юк заступник директора гімназії, вчитель біології: "Суть листа в наступному – знайте як ми жили, любили Україну і були волелюбними як гуцули-індіанці. І навіть намалювали такого індіанця з ірокезом, але видно, що це і гуцул. – По одязі та кушчі – сумці, куди гуцули ставлять брусок, щоб наточити косу".

  Історики вважають, ще таке патріотичне послання було продиктоване часом. У двадцяті роки минулого сторіччя Чернівці були окуповані Румунією, українські школи почали закривати. Розмовляти рідною мовою було суворо заборонено. Такі послання від предків у місті вже знаходили, щоправда радянської епохи.

  Олександр Добржанський, професор історії: "Кілька послань ми знайшли і вони написані у патріотичному радянському дусі. І вони менш цікаві, аніж ця записка. Цю записку, я впевнений, ніхто не заставляв класти і писати. Вони це робили всупереч порядкам і там був певний ризик".

  Містяни жваво обговорюють рукописну знахідку. Й собі вигадують, що могли би побажати майбутнім чернівчанам.

  Перший житель Чернівців: "Ми б залишили після себе настанови, щоб їм легше було розібратись з тими проблемами, з якими вони можуть зіткнутись".

  Другий житель Чернівців: "Я б написав – допомагайте людям та не заважайте їм жити, любіть людей та працюйте для людей".

  Оксана Денисюк, Ярослав Левицький, Чернівці, "5 канал" 

  Попередній матеріал
  Результати міжнародного фестивалю "Щасливі долоні" у кримському "Артеку"
  Наступний матеріал
  Обов`язковий техогляд скасували в Україні
  Теги: