У більшості обласних центрів України відзначили роковини аварії на ЧАЕС

  Двадцять п`яту річницю аварії на Чорнобильській АЕС відзначають в Україні. У більшості обласних центрів згадували загиблих ліквідаторів техногенної катастрофи.

  Дніпропетровськ.

  О першій годині 23 хвилині, в час, коли стався вибух на четвертому реакторі ЧАЕС, у Дніпропетровську пролунали двадцять п`ять ударів дзвона. Біля меморіального комплексу "Чорнобильський дзвін" запалили свічки пам`яті сотні ліквідаторів, постраждалих та родичів загиблих. Удень у Свято-Троїцькому соборі відбулась панахида. Після богослужіння люди пройшли містом хресною ходою.

  Віталій Кіщенко, ліквідатор аварії на ЧАЕС: "Важен сегодняшний день тем, что я сам пока еще остался жить, друзья мои живы, но не все".

  Валерій Мороз, ліквідатор аварії на ЧАЕС: "Важно, что мы как были людьми, так и остались людьми, мы стараемся помочь друг другу, хотя государство нас забывает".

  Житомир.

  У Житомирі пам`ять загиблих та постраждалих унаслідок аварії на ЧАЕС вшанували жалобним танком. Після цього до пам`ятника "Чорна біль" поклали вінки та квіти.

  Юрій Мисливий, ліквідатор аварії на ЧАЕС: ені не треба було боятися. Я офіцер і боятися не можна було. Нічого нам не треба. Нам треба, щоб нас не забували. Тому що он вже половина лежить".

  Запоріжжя.

  У пам`ять про двадцять п`яту річницю аварії на ЧАЕС у Запоріжжі на хвилі Дніпра спустили вінок. У 1986 році у ліквідації катастрофи у Чорнобилі взяли участь майже шість тисяч запоріжців. Нині в регіоні мешкають близько дев`яти тисяч чорнобильців.

  Луганськ.

  Біля пам`ятника "Чорнобильський лелека" у Луганську, школярі запустили у небо тисячу журавликів. Таку традицію діти перейняли у японських ровесників. Ті щороку випускають у небо жураликів-оригамі - на згадку про атомне бомбардування Хіросіми та Нагасакі.

  Аліна, школярка: "Я дома делала журавликов. И в школе сделала штук 15. Память погибшим людям которые отдали свои жизни".

  Марина Тесля, вчителька: "Делали от чистого сердца, с удовольствием, кто хотел учавствовал. Потому что мы хотели, чтоб каждым журавликом счастье пришлов каждый дом, не было больных детей. Чтоб последствия подобной трагедии никогда не повторялись".

  Харків.

  "Чорнобиль. Я там був". Виставка фотографій, зроблених на Чорнобильській АЕС у перші дні після  катастрофи, відкрилася у Харкові. Тут можна побачити майже п`ятнадцять тисяч світлин. Їх надали з особистого архіву люди, які брали участь у ліквідації аварії на ЧАЕС. Експозиція триватиме до 15 травня.

  Ельвіра Божані, 5 канал

  Попередній матеріал
  У Дніпропетровську відбулася панахида за загиблими на ЧАЕС
  Наступний матеріал
  Суд направив справу екс-очільників митниці і Нафтогазу на перевірку до ГПУ
  Теги: