Тимошенко просить Верховний Суд вирішити конфлікт довкола бібліотеки у Полтаві

  Конфлікт довкола Полтавської дитячої бібліотеки дійшов до Прем`єр-міністра та Верховного Суду. Після рейдерського захоплення приміщення бібіліотеки та вивезення книг до порятунку долучилася і Юлія Тимошенко. Щоб відновити книгофонд директор бібіліотеки звернувся до мешканців міста з проханням принести дитячу літературу до установи.
  Напередодні дня Полтави, який відзначають 23 вересня, юні мешканці міста несуть свої книжки до обласної дитячої бібіліотеки.

  Звернутися до дітей по допомогу змусили троє підприємців, які два місяці тому захопили приміщення книгозбірні, а тепер ще й почали вивозити з нього книги.

  Леонід Чобітько, директор Полтавської обласної дитячої бібіліотеки: "Ми книжки збераємо для того щоб поповнити свій книжковий фонд. Останніми днями якраз ці люди, які захопили приміщення вони вивезли декілька машин книг у невідомому напрямку".

  Не допустити вивезення книжок обласної дитячої бібілотеки губернатор не зміг через скеровані дії підприємців, які заволоділи її приміщенням. Таке стверджує сам голова Полтавської ОДА.

  Валерій Асадчев, голова Полтавської ОДА: "Ця так звана команда, яка працює по знищенню дитячої бібіліотеки, вона знає чудово що саме моїми зусиллями ми утримуєм поки дитячу цю бібіліотеку у цьому приміщенні. То вони завжди діють у мою відсутність".

  Водночас губернатор визнає, що знає куди вивозили книги. Каже, саме для цього обласна влада сама орендувала склади комунального підприємства "Полтавафарм", але як з`ясувалося його директор жодних книжок не приймав.

  Микола Клюс, директор комунально підприємства "Полтавафарм": "Какие документы вы имеете ввиду? Я книги не принимал".

  Підпалу обласна дитяча бібліотека зазнала одразу після придбання її приміщення новими власниками. Потім, посилаючись на рішення суду вони вже захопили його за допомогою найманців,  а згодом і судових виконавців. Два місяці тому зірвали зі стін усі шпалери, з підлоги лінолеум і зафарбували усі вікна.

  Олег Дейнека, 5 канал: "Трагедія якої зазанала дитяча полтавська обласна дитяча бібліотека імені Панаса Мирного з її підпалом, захопленням за допомогою приватних найманців та державних виконавців стала одною з головних тем сьогоднішнього візита до полтави Прем`єр-міністра Юлії Тимошенко та міністра внутрішніх справ Юрія Луценка".

  Полтавці які прийшли просити Прем`єр-міністра про допомогу отримали її. Юлія Тимошенко обіцяла дійти до Верховного Суду.

  Юлія Тимошенко, Прем`єр-міністр України: "Я хочу просто окремо від Уряду звернутися до Верховного Суду, щоб вони подивилися на цю справу більш прискіпливо, і щоб вони подивилися як повернути бібіліотечне приміщення саме місту".

  З Полтави Олег Дейнека, Сергій Щикочихин 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (8.09Мб)
  Попередній матеріал
  У БЮТі не переймаються з приводу потенційної відставки Уряду
  Наступний матеріал
  Бранці судна "Леманн Тімбер" вимагатимуть компенсації
  Теги:
  Loading...