Цирк Кобзов
Цирк Кобзов kobzov.ua

Цирк без тварин: куди дінуть звірів у разі ухвалення закону

В ефірі програми "Час: Online" на сайті 5. UA, президент Всеукраїнської громадської організації "Циркова спілка Кобзова" Микола Кобзов розповів про підводні камені в ініціативі

Про негативні сторони заборони тварин у цирку розповів в ефірі програми "Час: Online" на сайті 5. UA  президент Всеукраїнської громадської організації "Циркова спілка Кобзова" Микола Кобзов.

"Хочуть ухвалити закон про заборону в цирку тварин і кажуть, що додаткових засобів реалізація цього закону не потребує. Але як це, хочуть заборонити тварин, а куди їх подіти? Тварин, наприклад, 20 тисяч, їх усіх в зоопарки не візьмуть і ніхто навіть не думає про те, куди цих тварин дівати, як їх далі утримувати", – наголосив Микола Кобзов.

За словами Кобзова, цирк без тварин потрібно вводити поступово, як, наприклад, це зробила Італія, котра на реалізацію ініціативи виділила 12 років.

"Якщо хочуть, аби тваринам добре жилося в цирку, то їх не треба забороняти, треба зробити закон, де всі маленькі цирки, які не хочуть доглядати за тваринами, самі не можуть їх утримувати, поступово від них відмовлялися. Зараз, приміром, Італія ухвалила такий закон, на його реалізацію виділили 12 років, тобто через цей проміжок часу вони чи повністю, чи частково відмовляться від тварин. Але в жодному разі це не робиться за один рік. Це неправильно, тому що в цирках вже є тварини, до себе додому чи в зоопарки їх ніхто не візьме, бо своїх тварин дівати нікуди. Варто знати, що тигр може народжувати шість-сім голів потомства, а куди їх дівати?", – розповів Кобзов та додав, чим заборона в цирках тварин може їм нашкодити.

"Моя думка така: якщо ми реалізуємо цей закон, то таким чином "уб'ємо" певну кількість тварин. Якщо, наприклад, у світі є десять тисяч цирків, в яких багато тварин, то якщо їх прибрати, рано чи пізно їх не буде. Приміром, у зоопарку є лев та левиця, і в них з певною періодичністю народжується потомство, яке передають циркам. А тепер уявімо ситуацію, коли в цирках не буде тварин, в зоопарках їх не розводитимуть, дорослих тварин стерилізуватимуть і на тому все закінчиться. Я кажу про те, що таким чином тварин знищуватимуть ще й кількісно", – підсумував Микола Кобзов.

Як повідомляв 5.UA, в липні Київська міська рада підтримала проект рішення "Про припинення розміщення заїжджих пересувних цирків-шапіто з тваринами на території міста Києва".

Попередній матеріал
Бійці АТО з Кривого Рогу урочисто отримали президентські нагороди
Наступний матеріал
"РФ пропонує створити новий кордон з Україною": Гопко прокоментувала заяву Кучми
Loading...

У Києві заборонили цирки-шапіто

На Буковині двоє єнотів набешкетували у магазині на 50 тис. грн

"Хай цирк лишається цирком": Філатов опублікував розпорядження напередодні візиту Саакашвілі до Дніпра