5.ua

Цьогоріч українські ветерани-миротворці не відзначають своє професійне свято

  Колишні воїни-миротворці з Дніпропетровська цьогоріч не відзначатимуть своє професійне свято - День миротворця - яке зазвичай святкують 15 липня. Кажуть – не до свят, коли в Україні неспокійно. Чоловіки з бойовим досвідом згадують, як пройшли громадянську війну у Боснії і Герцеговині, та порівнюють події на Балканах з нинішньою антитерористичною операцією на Сході України.


  Миротворці Сергій Букатін та Андрій Козуляєв поспішають на зустріч до свого командира Володимира Сидоренка.1992 року вони пліч-о-пліч служили в лавах миротворчого батальйону в Сараєво – столиці охопленої війною Боснії і Герцеговини. Тоді Україна на прохання ООН відправила до зони конфлікту 400 військових. Миротворці з сумом згадують: уже наступного дня після прибуття батальйон зазнав втрат.

  Миротворці допомагали мешканцям Сараєва: конвоювали вантажі з гуманітарною допомогою, супроводжували інженерів для ремонту ліній електропередач і водогонів, проводили розвідку.

  Нині у Сергія Букатіна – мирна професія. Він керує відділом на одному з підприємств. Хоча, каже, пережите забути не може.

  У своє професійне свято миротворці говорять про те, що нині мріють про мир на рідній землі. Вірять – край подіям на Сході України рано чи пізно покладуть перемови. Вони прекрасно розуміють: воюють не українці між собою, а дві держави.

  Загалом на Дніпропетровщині нині мешкає майже п’ять тисяч воїнів-миротворців. А загалом в Україні таких – понад 50 тисяч.

  Марія Вяткіна, Андрій Ковбаса, Дніпропетровськ, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Терористи обстрілюють українські війська з території Росії
  Наступний матеріал
  Третина особового складу міліції Слов'янська зникла - МВС
  Loading...