dt.ua

ТСК оприлюднила звіт щодо трагічних подій в Одесі

  Тимчасова слідча комісія з розслідування фактів загибелі громадян в Одесі, Маріуполі, а також в інших містах Донецької та Луганської областей України затвердила звіт. У ньому ТСК просить допомоги в міжнародних експертів та скаржиться на РНБО та МВС.


  Про це йдеться у відповідній постанові №5041, текст якої розміщено на сайті Верховної Ради, пише "Українська правда".

  Комісія направила листи до МВС з проханням розглянути можливість залучення європейських експертів з метою проведення незалежної та неупередженої експертизи тіл загиблих та підстав їхньої загибелі в Одесі 2 травня.

  Також ТСК просить прем'єр-міністра України звернутися від імені Уряду до Генерального секретаря ООН Пан Гі Муна щодо сприяння залученню відповідних європейських експертів.

  У свою чергу, МВС звернулося відповідними листами до посольства Ізраїлю, а також до США, Англії та Німеччини щодо надання фахівців для участі у проведенні токсикологічних та судово-медичних досліджень причин загибелі людей у приміщенні Будинку профспілок.

  Крім того в ТСК стверджують, що громадськість Одеси під час зустрічі із членами комісії акцентувала увагу на приїзді напередодні травневих свят до Одеси колишнього Секретаря РНБО Андрія Парубія, а також приїзду після трагічних подій, 3 травня заступника Міністра внутрішніх справ-керівника апарату Чеботаря С.І., створення ним оперативного штабу зі стабілізації оперативної обстановки на території Одеси та області та взяття на себе його керівництва.

  "На думку членів Тимчасової слідчої комісії, вказані особи могли б прояснити ситуацію щодо подій, які відбувалися з 2 по 4 травня 2014 року у м. Одесі" – сказано у звіті.

  Як зазначається, Тимчасова слідча комісія неодноразово запрошувала на свої засідання Парубія, голову СБУ Валентина Наливайченка та міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова з метою надання пояснень по суті порушених питань. Однак, зазначені особи не з'являлися на засідання Комісії з причин, які вони не повідомляли

  Крім того, як ідеться в звіті, під час вказаних подій, працівники міліції не вжили належних заходів реагування для затримання осіб, які брали участь у сутичках з використанням заборонених засобів, озброєних вогнепальною зброєю, а в більшості випадків взагалі не втручалися у події, що відбувалися на центральних вулицях міста.

  Також комісія звернула увагу, що у деяких працівників міліції щитки на руках були перемотані червоним скотчем, аналогічним тому, що використовують для ідентифікації активісти антимайданівської "Одесской дружины".

  "На це працівники міліції повідомили, що коли вони стоять у сцепці, то для захисту рук одягають щитки. Вказані щитки часто сповзають, що призводить до травмування рук, тому для фіксування, щитки обмотували скотчем, того кольору, який був у наявності", - йдеться у звіті.
  Попередній матеріал
  Порошенко підписав закон про реформу управління вітчизняною ГТС
  Наступний матеріал
  Понад 25 тисяч українців виїхало до Білорусі після початку конфлікту на Сході – ООН
  Теги:
  Loading...