Газопровід
Газопровід uapress.info

Газ в Європі став дешевшим, ніж у Росії

  Ціни на газ на європейських спотових майданчиках опустилися до $200 за куб. м, тоді як у РФ ціна реалізації газу за межі країн СНД нині – $204 за куб. м

  З приходом першого весняного тепла ціни на газ на європейських спотових майданчиках опустилися до рівня $200 за тисячу кубометрів. Про це у середу, 22 лютого, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

  За даними агентства, на британському майданчику National Balancing Point (NBP) у вівторок торги закрилися на позначці 45,5 пенси за терм ($200 за тисячу кубометрів), тоді як ще 4 лютого котирування тут злітали до дворічного максимуму в 60,9 пенсів ($270).

  На головному європейському майданчику – голландській TTF ціна знизилася до $193, а на найближчому до Росії спотовому майданчику в австрійському Баумгартені газ з постачанням в середу коштує $204.

  При цьому дані, що оприлюднюються Федеральною антимонопольною службою РФ, свідчать, що розрахункова ціна реалізації газу "Газпрому" за межі країн СНД для лютого становить $204 за тисячу кубометрів (у січні було $198).

  Відкладене зростання цін "Газпрому" слідом за нафтовими котируваннями було драйвером зростання фізичних обсягів експорту газу "Газпрому" з жовтня минулого року. Ціни на газ на спотовому ринку були істотно вище газпромівських, і покупці користувалися шансом вибрати дешевий російський газ по максимуму.

  Сезонний тренд дає підстави припускати, що ціни на споті будуть знижуватися, тоді як ціна контрактів "Газпрому" продовжить зростати. Це зробить поставки з Росії менш привабливими, ніж у попередні місяці.

  Тим часом у Європі триває сезон відбору газу з підземних сховищ. Рівень запасів у підземках на даний момент опустився до 31% від їх максимальної місткості (у відсотках це найнижчий рівень за десятиліття на цю дату), тоді як рік назад на ту ж дату було 47%, а розворот від нетто-закачування до нетто-відбору стався на позначці 35,16%. Велика витрата газу з підземних сховищ забезпечить додатковий попит на газ влітку - під час сезону закачування.

  Нагадаємо, що НАК "Нафтогаз України" з 1 лютого 2017 року підвищив ціну на газ, що відпускається промисловим споживачам на умовах передоплати, на 22%, або на 1663,2 тис. грн, – до 9214,8 тис. грн за 1 тис. куб. м (з ПДВ). Ціна актуальна для споживачів, які закуповують газ в обсязі понад 50 тис. куб. м у місяць за умови відсутності боргів перед НАК.

  Попередній матеріал
  За час проведення АТО загинули понад 2 тис. 600 українських військовослужбовців – Порошенко
  Наступний матеріал
  Сюмар: Росія може зламати акаунти Білого дому, тож надійність українських систем – ілюзія
  Loading...

  У "Нафтогазі" заявили про можливі провокації з боку РФ через різке похолодання

  Коболєв розповів, чому відмовившись від співпраці з РФ, Україна вийшла на найбільші прибутки за всю історію "Нафтогазу"

  Голова "Нафтогазу": Чому інвестори не хочуть приватизувати ОПЗ