Ан-178
Ан-178 5 канал

"Цей літак і політ – неймовірні": як новий український Ан-178 вражав турецьку поліцію й жандармерію на "Євразія Airshow"

Другий день поспіль у турецькій Анталії новий український транспортник Ан-178 демонструє глядачам та авіаспеціалістам свої можливості на виставці "Повітряне шоу Евразія"

Спеціально встановлені крісла у вантажному відсіку Ан-178 для особливих пасажирів. Вони приходять за кілька хвилин до того, як машину забирають на злітну смугу. Журналісти та глядачі жвавішають, за два дні роботи турецької авіавиставки українські транспортники стали справжніми зірками "Євразія Airshow".

Другий день поспіль новий український Ан-178 здіймається в небо Анталії і зникає з очей глядачів. Сьогодні в нього знову показовий політ. На другий день "Євразія Airshow" можливості літака демонструють представникам турецької жандармерії.

20 хвилин у небі – й представники поліції та жандармерії не приховують свого задоволення від польоту й лайнера.

"Нам дуже сподобався цей літак. Ми говорили про його можливості з українськими пілотами. Все чудово. Ми літали на багатьох типах літаків, але цей літак і цей політ – неймовірні", – зазначили представники поліції та жандармерії.

Ан-178
Ан-1785 канал

Але про конкретну співпрацю говорити зарано, кажуть антонівці. В Ан-178 попереду – заміна російських комплектуючих на вітчизняні та іноземні та роки сертифікаційних випробувань. Щоправда, нинішня показова програма – добрий знак. Можливості Ан-178 у польоті силові структури Туреччини вивчають уперше.

"В нас є зацікавленість турецької сторони. І наземні війська, і поліція, також роздивляємося можливість і для повітряних сил Туреччини надати пропозицію щодо цього літака, тому що він може бути виконаний як у цивільному, так і у військовому варіанті", – сказав провідний конструктор ДП "Антонов" Павло Поляченко.

Якщо по Ан-178 Туреччина ще думає, проект Ан-188 – військово-транспортний літак короткого злету-посадки підтримують тут на найвищому державному рівні. Такий літак із сучасними турбореактивними двигунами, можливістю злетів-посадок на непідготовлені майданчики та здатністю в повітрі десантувати війська та вантаж, Туреччина оцінила кілька років тому, давши старт роботам зі створення машини. Ще трохи – і конструктори "Антонова" засядуть за креслення.

"Новий проект – літак Ан-188 створений з урахуванням усього накопиченого досвіду Антонова зі створення військово-транспортних літаків. А це затребувані в світі короткі зліт-посадка, це надійність і автономне базування", – зазначив директор програми Ан-188 ДП "Антонов" Володимир Шмирьов.

"Ми відчуваємо, що є політична воля і в турецької сторони, і в наших інших держав-партнерів, звичайно, в Україні. Я відчуваю потенціал, який не тільки залишається, а й нарощується в "Антонові", тому цей проект і за оцінкою спеціалістів технічних турецької сторони, і нашої сторони – це абсолютно реальний проект", – наголосив т.в.о. президента ДП "Антонов" Олександр Лось.

"Реальний" літак, враховуючи досвід роботи "Антонова" в цій сфері, може з'явитися вже за чотири роки, прогнозують авіабудівники. Прямих конкурентів на ринку, кажуть, він не матиме. Бо буде сучаснішим, економічнішим, швидшим, ніж усі, створені до нього.

З Туреччини Ольга Калиновська, Сергій Клименко, "5 канал"

Попередній матеріал
Розенко: Цьогоріч на соцпрограми для чорнобильців з державного бюджету передбачено 2 млрд грн
Наступний матеріал
Півсотні обстрілів в АТО: поранені троє бійців, ще двоє отримали бойову травму
Loading...