НАБУ
НАБУ 5 канал

"Це маніпуляція": чому нардепи укотре не змогли обрати аудитора НАБУ

Низка народних обранців пішли із засідання, позбавивши комітет кворуму

На засіданні антикорупційного комітету у середу, 20 грудня, депутати так і не змогли домовитися про обрання аудитора НАБУ. Зрештою, вісім членів комітету на знак протесту залишили залу. Відтак, через відсутність кворуму засідання довелося закривати. 

Сталося таке тому, що комітет не підтримав пропозицію низки депутатів, які пропонували винести на голосування в сесійній залі кандидатури Марти Борщ та Карлоса Кастресани, які були раніше відібрані на конкурсі на посаду аудитора НАБУ.

Натомість частина комітету намагалася призначити новий конкурс. Вісім незгодних із такою пропозицією депутатів і пішли із засідання, позбавивши комітет кворуму.

"Компроміс, який я пропоную, – оголошення конкурсу, який влаштовує ініціаторів оголошення конкурсу, і включення у шорт-лист без співбесід, якщо вони погодяться, кандидатів Борщ і Кастресани. Ми їх знаємо, провели співбесіди", – запевнив представник Радикальної партії Ігор Попов.

"Маніпуляція полягає у тому, що ці дві кандидатури ми включаємо для краси гри, а третьою кандидатурою включається та, яка потрібна, за яку голосують. Ми створюємо видимість голосування, нового конкурсу. А проходить той, хто потрібен. Ми з вами це дуже добре розуміємо", – зазначив позафракційний нардеп Віктор Чумак.

Наступне засідання планують влаштувати вже у цей четвер.

Попередній матеріал
Пішов служити окупанту: який запобіжний захід суд обрав екс-захиснику ЗСУ
Наступний матеріал
"Дим бачили за кілометри": у Запоріжжі потужно горів центральний ринок
Loading...