Фото hvylya.org

Transparency International: новий уряд України не хоче боротися з корупцією

  В міжнародній організації з боротьби із корупцією вважають, що більшість українських чиновників високого рівня не хоче міняти ситуацію щодо засилля корупції у владі.

  "Це новий уряд зі старими обличчями. В українському кабінеті міністрів є 17 міністрів і один прем'єр-міністр. Я знаю тільки три нові обличчя. Тільки три. Решта з них старі, що працювали чиновниками на різних посадах. Вони використовували корупцію як звичайний засіб життя. Зараз вони не хочуть кардинально міняти ситуацію", - заявив виконавчий директор Transparency International Україна Олексій Хмара, передає "Радіо Свобода".

  У кампанії моніторингу, що проводить Transparency International, взяли участь понад 400 українських чиновників.

  "Я повинен сказати, що серед них 80 посадових осіб високого рівня. І кожна п’ята людина має зараз великі проблеми з корупцією,  вони існують за рахунок корупційних грошей", – зауважив Хмара.

  За його словами, Transparency International вимагає кардинально змінити правила гри, зокрема в правоохоронних органах України.

  "Повторити сценарій Грузії, влада якої була дуже хороброю. Там звільнили всіх поліцейських і організували новий конкурс для інших людей. Ми намагаємося здійснити те ж саме в Україні, але у нас є дуже сильний опір з боку співробітників правоохоронних органів", - підкреслив директор організації.

  Попередній матеріал
  Український парламент прийняв Закон про люстрацію суддівського корпусу
  Наступний матеріал
  Засудженим наблизили умови ув'язнення до європейських стандартів